dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  

Není jim více než patnáct let a přečtou desítky knih ročně. Takoví jsou nejpilnější čtenáři letošního roku. Jejich vyhlášení proběhlo v úterý 5. března 2013 v naší knihovně.

Z každého dětského oddělení byli ve třech kategoriích nominováni dva nejlepší čtenáři, kteří si v loňském roce vypůjčili a přečetli nejvíce knih a rádi navštěvují knihovnu. Z dětí ve věku od 6 do 9 let nejvíce četli Klára Krpejšová a Sára Anika  – 82 a 78 titulů. Hubert Štěpán a Filip Zmarzlák přečetli okolo 50 knih. Mezi staršími dětmi byly rozdíly o něco větší. Ondřej Ptáček, Tereza Danišová a Lucie Chumchalová čtou průměrně 4-5 knih měsíčně, ale Tomáš Tomšík se 119 přečtenými knihami se stal absolutním vítězem. Tomáš má nejraději fantasy literaturu, ale nevyhýbá se ani jiným žánrům. Loňským favoritem u něj byl Hraničářův učeň od J. Flanagana, kterého přečetl rovných 10 dílů. Ve věkové kategorii od 12 do 15 let stačilo na nejvyšší příčku přečíst 64 titulů. Čtenářkou roku se zde stala Gabriela Žilinská, následována Dorotou Komanovou, Eliškou Veselou a Davidem Špůrkem.

Zcela zásadní, a nezastupitelná ve výchově dětí ke čtení je role rodiny. Proto byly vybrány dvě rodiny, které vodí děti do knihovny od předškolního věku. Košárkovi si vloni půjčili 71 knih a Šimčíkovi 60.

Všichni si odnesli z knihovny diplom a malé dárky – poukázky na nákup knih, knihy, hry či psací potřeby.

Blahopřejeme všem oceněným a přejeme jim spoustu krásných čtenářských zážitků i v dalším roce. Pro všechny děti přibylo do knihovny za loňský rok na 700 nových knih. Kromě toho byl pro velkou oblibu komiksů dětském oddělení zřízen komiksový koutek a prezenční půjčování tabletů je připraveno na jaro.