dnes otevřeno     8 - 11 h       8 - 11 h  

Městská knihovna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace je od roku 1996 samostatnou právnickou osobou, jejím zřizovatelem je Město Valašské Meziříčí.

Základním posláním naší knihovny je poskytování informačních a knihovnických služeb (půjčování knih a časopisů) občanům města, studentům i návštěvníkům Valašského Meziříčí. Naší přidanou hodnotou je navíc půjčování deskových her, e-knih, mluvených pohádek a příběhů, dioptrických brýlí. Pořádáme besedy a programy pro děti i dospělé, pro školy a družiny. Jsme na sociálních sítích. Jsme otevření všem. Přijďte se do knihovny podívat, strávit zde volné odpoledne. Uvaříme vám k tomu kafe a přidáme úsměv. Knihovna je fajn!

Centrální knihovna sídlí na Nábřeží 268. Využít zde můžete služeb oddělení pro dospělé a zvukové knihovny, dále čítárny a oddělení pro děti a mládež. Další 3 pobočky jsou v integrovaných obcích Valašského Meziříčí: Juřinka, Lhota u Choryně a Podlesí.

Nabízíme klasické výpůjční služby, pořádáme zábavné a vzdělávací pořady pro děti i dospělé, k dispozici jsou počítače s připojením k Internetu a kancelářskými balíky Microsoft Office. Knihovna je pokryta wifi.

Knihovna je členem organizací a účastní se těchto projektů: