dnes otevřeno     12 – 17 h  

Městská knihovna Valašské Meziříčí, příspěvková organizace je od roku 1996 samostatnou právnickou osobou, jejím zřizovatelem je Město Valašské Meziříčí.

Informace o stěhování knihovny najdete zde.

Základním posláním naší knihovny je poskytování informačních a knihovnických služeb (půjčování knih a časopisů) občanům města, studentům i návštěvníkům Valašského Meziříčí. Naší přidanou hodnotou je navíc půjčování deskových her, e-knih, mluvených pohádek a příběhů, dioptrických brýlí. Pořádáme besedy a programy pro děti i dospělé, pro školy a družiny. Jsme na sociálních sítích. Jsme otevření všem. Přijďte se do knihovny podívat, strávit zde volné odpoledne. Uvaříme vám k tomu kafe a přidáme úsměv. Knihovna je fajn!

V historické budově Krásenské radnice na Masarykově ulici jsou pro klienty k dispozici služby oddělení pro dospělé a zvukové knihovny, dále čítárny a studovny. Knihovna má dvě pobočky ve Valašském Meziříčí: oddělení pro děti a mládež na ulici Zašovská a oddělení pro děti a dospělé na ulici Zd. Fibicha. Další 3 pobočky jsou v integrovaných obcích Valašského Meziříčí: Juřinka, Lhota u Choryně a Podlesí.

Nabízíme klasické výpůjční služby, pořádáme zábavné a vzdělávací pořady pro děti i dospělé, k dispozici jsou počítače s připojením k Internetu a kancelářskými balíky Microsoft Office. Knihovna je pokryta wifi.