dnes zavřeno  

Chystáte se na cesty a četba na léto vám zabere polovinu kufru? Máme pro vás řešení. Nemusíte se vzdát duševní potravy ani připlácet za zavazadla. Máme pro vás dvě řešení. Půjčte si e-knihu (e-výpůjčka) do svého čtecího zařízení (tablety a telefony se systémem Android a IOS) nebo si u nás půjčte přímo čtečku knih. 

Ve spolupráci s portálem Palmknihy.cz (dříve eReading.cz) nabízíme půjčování e-knih. Budete mít přístup  k nejnovějším knihám, beletrii i populárně naučné literatuře a ne pouze k titulům, jejichž výpůjčkám nebrání autorský zákon. Až tři elektronické knihy si můžete půjčit zdarma prostřednictvím webového katalogu knihovny na dobu 31 dnů. Po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní.  Díky e-výpůjčce si klient může vypůjčit e-knihu přímo z domova a okamžitě začít číst. Další výhodou eVýpůjček je to, že čtenář má titul k dispozici okamžitě a nemusí čekat na tištěné vydání. V nabídce máme na 7000 e-knih. Touto službou se otevíráme čtenářům na 24 hodin denně.  Služba je zpřístupněna pouze pro registrované klienty! E-výpůjčky nefungují na čtečkách Kindle a Pocketbook!! Doporučujeme nejlépe tablet!

Jak začít?

  • Registrujte se v naší knihovně.
  • Stáhněte si zdarma aplikaci Palmknihy pro telefony a tablety Android nebo iOS. Informace ke stažení do čteček s Androidem najdete na této stránce: https://www.palmknihy.cz/aplikace 
  • POZOR! E-knihy jsou dostupné pouze pro některé novější modely čteček od společnosti Onyx International (ONYX BOOX Poke 5, ONYX BOOX Nova 7.8″, ONYX BOOX Note 10.3″, ONYX BOOX Max 2 13.3″), inkBook Calypso Plus, tablet TCL NEXTPAPER10 (měl by mít technologii e-ink, displej by tedy neměl tolik namáhat oči jako klasický tablet) a na tabletech a mobilních telefonech s operačním systémem Android a iOS pomocí aplikace PALMKNIHY, je těžké poradit, kterou čtečku koupit, aby vám to fungovalo, proto opravdu doporučujeme nejlépe tablet. Tam ta jistota je!
  • V aplikaci se registrujte stejným e-mailem, kterým jste registrováni v knihovně.

Jak si e-knihy vypůjčit?

  • Přihlaste se do on-line katalogu knihovny.
  • Klikněte na tlačítko „Půjčit e-knihu“ u vámi vybraného titulu.

Kde svou e-knihu najdete?

  • Po vypůjčení naleznete e-knihu v aplikaci Palmknihy v sekci „Moje e-knihy“ (za 31 dní se eVýpůjčka sama vrátí).

DŮLEŽITÉ:podpora aplikace eReading k 28. 6. 2022 skončila, stáhněte si zdarma aplikaci Palmknihy pro telefony, tablety a čtečky se systémem Android nebo iOS. Přihlašovací údaje zde máte stejné jako do aplikace eReading, najdete tam také své výpůjčky.

 

Návod na instalaci 

 

Seznam e-knih zdarma k dispozici v naší knihovně  (jedná se o starší tituly, povinnou četbu, pokud si donesete flash disk, můžeme vám je nahrát)

Pro všechny

E-knihy z volně dostupných zdrojů:

Městská knihovna v Praze – kvalitně zpracované e-knihy klasiků

Palmknihy.cz  nabízí některé tituly zdarma

Bibliohelp – online plné texty

Česká elektronická knihovna – databáze české poezie 19. a počátku 20. století

Databáze knih – široký výběr povinné četby

Digitální knihovna – digitalizované tituly nejen školní četby z fondu Moravské zemské knihovny

Další odkazy na e-knihy