dnes zavřeno  

Pro registrované čtenáře

Chystáte se na cesty a četba na léto vám zabere polovinu kufru? Máme pro vás řešení. Nemusíte se vzdát duševní potravy ani připlácet za zavazadla. Máme pro vás dvě řešení. Půjčte si e-knihu do svého čtecího zařízení (tablety a telefony se systémem Android a IOS) nebo si půjčte přímo čtečku knih. Nabízíme čtečky Kindle nebo eReading 4 Touch light.

  • Čtečky knih Kindle
    Je v ní nahráno na 500 titulů (pouze tituly starší 70 let), snadno se ovládá, dokonce si velikost písma snadno přizpůsobíte počtu dioptrií. Čtečka vám na jedno nabití vydrží celou dovolenou a nikdy neztratíte místo, kde jste dočetli. Na této čtečce nelze provádět E-výpůjčky.
  • Čtečky eReading 4 Touch light a eVýpůjčky
    Naše knihovna rozšiřuje svou nabídku služeb o půjčování e-knih ve spolupráci s portálem Palmknihy.cz (dříve eReading.cz). Tímto způsobem nabízíme legální, komfortní a rychle dostupnou e-knihu. Budete mít přístup  k nejnovějším knihám, beletrii i populárně naučné literatuře a ne pouze k titulům, jejichž výpůjčkám nebrání autorský zákon. Až tři elektronické knihy si můžete půjčit zdarma prostřednictvím webového katalogu knihovny na dobu 31 dnů. Po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní.  Díky e-výpůjčce si klient může vypůjčit e-knihu přímo z domova a okamžitě začít číst. Další výhodou eVýpůjček je to, že čtenář má titul k dispozici okamžitě a nemusí čekat na tištěné vydání. V nabídce máme na 7000 e-knih. Touto službou se otevíráme čtenářům na 24 hodin denně.  Služba je zpřístupněna pouze pro registrované klienty!

Jak začít?

Jak si e-knihy vypůjčit? 

  • Přihlaste se do on-line katalogu knihovny.
  • Klikněte na tlačítko „Půjčit e-knihu“ u vámi vybraného titulu.

Kde svou e-knihu najdete? 

  • Po vypůjčení naleznete e-knihu v aplikaci Palmknihy v sekci „Moje e-knihy“ (za 31 dní se eVýpůjčka sama vrátí).

DŮLEŽITÉ: podpora aplikace eReading k 28. 6. 2022 skončila, stáhněte si zdarma aplikaci Palmknihy pro telefony, tablety a čtečky se systémem Android nebo iOS. Přihlašovací údaje zde máte stejné jako do aplikace eReading, najdete tam také své výpůjčky.

 

Seznam e-knih zdarma k dispozici v naší knihovně  (jedná se o starší tituly, povinnou četbu, pokud si donesete flash disk, můžeme vám je nahrát)

Pro všechny

E-knihy z volně dostupných zdrojů:

Městská knihovna v Praze – kvalitně zpracované e-knihy klasiků

Palmknihy.cz  nabízí některé tituly zdarma

Bibliohelp – online plné texty

Česká elektronická knihovna – databáze české poezie 19. a počátku 20. století

Databáze knih – široký výběr povinné četby

Digitální knihovna – digitalizované tituly nejen školní četby z fondu Moravské zemské knihovny

Další odkazy na e-knihy