dnes zavřeno  

Bibliobox

K vrácení vypůjčených knih slouží bibliobox Bedřich stojící u knihovny. Slouží v době kdy je knihovna uzavřená.

Neslouží k vrácení časopisů, deskových her, CD a starých knih, kterých se doma zbavujete. Ty nám doneste v době, kdy má knihovna otevřeno. 😉 Dary (staré, nové, hlavně pěkné, nepoškozené knihy) využíváme pro doplnění Knihotoče a Knihobudek.

Knihotoč

U oddělení pro dospělé stojí regál zvaný Knihotoč. Můžete si z něj knihu zdarma vzít, přečíst, vrátit, donést jinou.

Kniha do vlaku

Po vzoru Městské knihovny v Mikulově jsme se rozhodli umístit takový regál i na veřejné prostranství. Od 5. dubna 2016 jsme se připojili k projektu Kniha do vlaku a k 37 knihovnám po celé České republice, které již projekt realizovaly.  Tento projekt je nekomerční, zaměřuje se na rozšíření čtenářství a vztahu ke knihám, bezplatné půjčování knih, případně časopisů. Chceme nabídnout nejen cestujícím železniční dopravou novou službu, která již funguje na některých nádražích v České republice. Půjčení je zdarma, bez registrace, bez výpůjčních lhůt, bez průkazu a bez poplatků. Během otevírací doby odbavovací haly se knihy mohou půjčovat a vracet. Vrátit knihu je možné i na těch nádražích, kde funguje podobná služba.

Pokud někdo chce do tohoto projektu, resp. do naší knihovničky vložit svou– již přečtenou a doma nevyužitou knihu (třeba i jako náhradu za knihu nevrácenou) , může tak samozřejmě učinit. Knihovnu doplňujeme průběžně, především vyřazenými knihami z naší knihovny.

Pokud vám doma zbytečně leží pěkné knihy a je vám líto je vyhodit, můžete nám je darovat, doneste je do knihovny v otevírací době nebo je vložte přímo do regálu ve vestibulu vlakového nádraží ve Valašském Meziříčí. Děkujeme.

Knihobudka

Je bezvadnou zprávou, že to vyšlo právě na březen 2017 – měsíc knihy, měsíc čtenářů. Na dětském hřišti na Vodní ulici byla instalována Knihobudka. Funguje na principu: půjč si knihu, vrať ji nebo dones jinou. Knihy budeme  doplňovat 1x za 14 dnů stejně tak, jako to děláme v knihobudce na vlakovém nádraží. Pokud by jste chtěli pomoci s doplňováním, budeme rádi. Knihy, které doma již nepotřebujete, doneste do knihobudek a pokud se do nich nevejdou, tak je doneste do knihovny v otevírací době. Do knihobudky na Vodní ulici nejlépe dětskou literaturu. Knihobudka na Vodní ulici byla pořízena z finanční dotace, kterou Město Valašské Meziříčí obdrželo za výhru v soutěži Obec Přátelská rodině.

Letní knihovna

Je v podstatě malá knihovnička, z níž si může půjčit (a samozřejmě vrátit) knihy či časopisy každý návštěvník koupaliště  po dobu koupací sezóny.