dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  

Obsahuje fond hudebních cd a zvukových knih. Od roku 2016 již hudební cd nenakupujeme. Zvukové knihy jsou moderní alternativou ke čtení klasické papírové knihy či e-knihy. Zvuková kniha (audiokniha) je kompletně přečtena či převyprávěna známými osobnostmi především herci, formát převažuje MP3. Hlavní výhodou audioknih je možnost poslechu v situacích, kdy čtení není možné, např. na cestách v autě, při práci, před spaním. V knihovně nabízíme audioknihy všech žánrů – pohádky, povídky, divadelní hry, detektivky a další.

Pro nevidomé a slabozraké občany máme v nabídce tituly z Knihovny a tiskárny pro nevidomé K. E. Macana. Knihy si můžete přijít vypůjčit, nechat zanést naší donáškovou službou nebo nechat zdarma zaslat poštou Tyto knihy půjčujeme na CD nebo si je můžete nechat nahrát na váš flash disk, k vypůjčení máme také discmany.

Zvukovou knihovnu (2. patro – oddělení pro dospělé) může využívat každý, kdo donese potvrzení od lékaře. Potvrzení slouží jen potřebám knihovny a mělo by být vystaveno zdarma.  Formulář si také můžete vyzvednout na oddělení pro dospělé.