dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Knihovna poskytuje tyto služby:

  1. výpůjční služby: absenční a prezenční výpůjčky (půjčujeme knihy, časopisy, noviny, zvukové knihy, cd, deskové hry, e-knihy, didaktické hračky a pomůcky), meziknihovní výpůjční služby (zajistíme knihy z jiných knihoven)
  2. informační služby:  informace bibliografického a faktografického charakteru, přístup do elektronických informačních zdrojů, přístup na Internet
  3. akce pro veřejnost a školy: pořádání kulturních a vzdělávacích besed, přednášek, informační vzdělávání uživatelů, pořádání výstav
  4. kopírovací služby: barevné kopírování do formátu A3, skenování dokumentů do formátu A3, kroužková vazba dokumentů, laminování do formátu A3, opravy a balení knih a sešitů

Výpůjční řád a ceník služeb

Objednávka a rezervace dokumentů – pokud naleznete v online katalogu titul, který si chcete vypůjčit a je volný (k dispozici), můžete si ho objednat prostřednictvím čtenářského konta.
Elektronická žádanka MVS – pokud nenaleznete požadovaný titul v naší knihovně, nezoufejte. V oddělení pro dospělé vám můžeme knihy či kopie článků z novin a časopisů zajistit z jiných knihoven. Služba je zpoplatněna částkou 60,- Kč plus poplatek za případné kopírování. Elektronická žádanka je jen pro knihovny.
Prodloužení výpůjční doby
Internet a práce na počítači – v knihovně jsou k dispozici počítače s připojením na Internet, případně k práci ve Wordu, Excelu a další. Registrovaní klienti mají k dispozici jednu hodinu denně zdarma. K dispozici jsou tiskárny (včetně barevného tisku do velikosti A3), máme i připojení wifi pro práci s vlastním notebookem či tabletem.
E-knihy a čtečky knih – chystáte se na cesty a četba na léto vám zabere polovinu kufru? Máme pro vás řešení. Nemusíte se vzdát duševní potravy ani připlácet za zavazadla. Máme pro vás dvě řešení. Půjčte si e-knihu do svého čtecího zařízení (tablety a telefony se systémem Android a IOS) nebo si půjčte přímo čtečku knih. Nabízíme čtečky Kindle nebo eReading 4 Touch light.
Audiotéka – obsahuje fond hudebních cd a zvukových knih. Od roku 2016 již hudební cd nenakupujeme. Zvukové knihy jsou moderní alternativou ke čtení klasické papírové knihy či e-knihy. Zvuková kniha (audiokniha) je kompletně přečtena či převyprávěna známými osobnostmi především herci, formát převažuje MP3.
Deskové hry a lekotéka – registrovaným čtenářům knihovny nabízíme půjčování deskových, karetních, strategických, postřehových, logických a společenských her v oddělení pro děti.
Donášková služba – chcete využívat služeb knihovny, číst si, poslouchat, ale už vám nohy neslouží jako kdysi? Připomínáme vám, že je v naší knihovně zavedena donášková služba pro méně pohyblivé občany. 
Doplňkové služby knihovny – kopírování barevné až do formátu A3, skenování dokumentů, balení a drobné opravy knih, kroužková vazba, laminování do formátu A3.
Dárkový poukaz – průkazku můžete také darovat zakoupením dárkového poukazu k registraci v knihovně – třeba pod stromeček nebo k narozeninám.
Čtenářské placky – Guerrilla readers a Bad gees připravili skvělou sérii čtenářských placek se spínacím špendlíkem. A máme i sérii vlastní. Koupit je můžete v oddělení pro dospělé.
Bibliobox – k vracení knih slouží bibliobox Bedřich stojící u knihovny. Slouží v době, kdy je knihovna uzavřená. Neslouží k vracení časopisů, deskových her a CD. Neslouží také ke vhazování knih, které je vám líto vyhodit.  Tyto knihy nám doneste v době, kdy má knihovna otevřeno, nebo je můžete vložit do knihobudky na vlakovém nádraží (naproti pokladně).
Odběr novinek – pokud chcete být informováni o aktuálním dění v knihovně, dostávat měsíčně naše Mininoviny či další novinky.
3D tisk– knihovna vlastní 3D tiskárnu ORIGINAL PRUSA I3 MK3S. Pro návštěvníky knihovny nabízí v oddělení pro dospělé (2. patro) možnost 3D tisku za cenu materiálu (se započtením el. energie a příslušenství).
Národní digitální knihovna – národní digitální knihovna ve svém segmentu Díla nedostupná na trhu nabízí plné texty dokumentů (knihy, časopisů, novin atd.) vydaných na území České republiky, a to k 1. 2. 2021 knižních vydání až do roku 2007 (periodika – vydání do roku 2011). Jedná se o dokumenty, které jsou chráněny autorským právem (tj. neuplynulo 70 let od smrti autora) a které nejsou dostupné na trhu, a to včetně dalších vydání, případně i upravených nebo elektronických, ale které byly zařazeny do Seznamu děl nedostupných na trhu dostupného zde (do seznamu se nelze přihlásit, je jen k prohlížení a vyhledávání). Kromě toho jsou z rozhraní NDK přístupné plné texty dokumentů, které jsou z hlediska autorského práva tzv. volné (autorskoprávně již nechráněné). Služba je poskytována na základě licenční smlouvy Národní knihovny ČR s kolektivními správci autorských práv DILIA a OOA-S