dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  

V úterý 11. prosince 2012 byl v knihovně vyhodnocen 14. ročník Literární soutěže Mirka Kabely. Šest měšců s finanční odměnou bylo předáno autorům nejlepších prací. Vybrat vítěze nebylo jednoduché, protože v  letošním ročníku bylo do soutěže přihlášeno úctyhodných 45 prací.Soutěživější byli žáci základních škol, kteří se přihlásili s třiceti pracemi. Větší polovina z nich se zamýšlela nad možností „ztráty signálu“ v tématu Dopis v lahvi. Téma Náš dům je blázinec, hlavně, že se máme rádi, vedlo většinou k humornému zpracování, ale v některých pracech byl zobrazen alarmující stav současné společnosti, její honby za materiálními hodnotami, neustálým spěchem a nedostatkem komunikace. Téma Láska není jen slovo, vedlo autory k zamyšlení nad různými podobami lásky a odpovědnosti.
V kategorii 16 – 20 let se autoři nečastěji vyjadřovali k tématu Kdo chce

Guide To Getting A Teaching Job

s vlky žíti. Často se věnovali politickým tématům, ale mnozí uměli téma vztáhnout k vlastní osobě a přiznali, že je pro ně jednodušší jít s davem, než se mu protivit.
Nad mizejícím nářečím se zamýšleli pouze tři autoři. Zřejmě už nářečí skutečně mizí z vyjadřovacích schopností dospívajících.

Porota nakonec rozhodla takto:

Kategorie 16-20 let

Kategorie  13-15 let

1. Andrea Halaštová
2. Karolína Menšíková
3. Eliška Zemanová
Čestné uznání: Tomáš Kocmánek
1. Bára Vránová
2. Natálie Vrtělková
3. Petr Steinbauer
Čestné uznání: Josef Mocňák

Sborníček vítězných prací je k dispozici v knihovně.