dnes otevřeno     8 - 11 h       8 - 11 h  

Před knihovnou stojí za každého počasí bibliobox Bedřich.

Zdá se vám otevírací doba knihovny krátká? Spletli jste se někdy a našli knihovnu zamčenou? Museli jste nést knihy domů a vrátit je jiný den? To už se vám nestane. Knihovna pořídila schránku na vracení knih, zvanou bibliobox. Bibliobox dostal jméno Bedřich, ale pokřtěn a představen veřejnosti bude 26. června v 11.59, tedy těsně před otevřením knihovny. Můžete se přijít podívat, jak vypadá uvnitř a jak se obsluhuje.
Že je Bedřich platným pomocníkem knihovníků jsme se přesvědčili hned první den, kdy ho k vrácení knih využili tři čtenáři. Do biblioboxu můžete vrátit všechny vypůjčené knihy a časopisy, v kteroukoli denní i noční dobu. Není ale určen pro vracení CD. Knihy z boxu vybírají knihovníci každé ráno před otevřením knihovny a hned je odečítají z vašeho čtenářského konta. Vše je založeno na důvěře mezi knihovníkem a čtenářem, ale jednoduše lze stav konta zkontrolovat prostřednictvím webové stránky knihovny. V případě vrácení upomínaných knih vám poplatek za upomínku zůstane k úhradě při další návštěvě knihovny.
Do boxu se podle velikosti vejde 50 – 70 knih. Je vybaven dvojitými dvířky a měkkým dnem pro ochranu vkládaných knih a zabezpečen tak, aby z něj knihy nikdo nepovolaný nemohl vytáhnout. Jeho součástí jsou také mechanické i jiné systémy, aby se tam nedal házet například odpad.
Věříme, že v dnešní uspěchané době, bibliobox Bedřich před knihovnou rychle zdomácní a bude vám dobře sloužit jak v době kdy je knihovna zavřená, tak ve chvílích kdy spěcháte a jen vracíte knihy, které jste už přečetli.