dnes zavřeno  

V prosinci, tak jako každý rok, se naše knihovna znova připojí k projektu českého výboru pro UNICEF.  Nabídneme 21 panenek, které jsme obdrželi od UNICEF, další panenky připravují studentky zdejší stavební průmyslovky a Dajánu, Katarínu, Lydii a Sandru ušila naše čtenářka. Výběr bude opravdu pestrý.

 Zásluhou projektu se každoročně podaří v rozvojových zemích zachránit před smrtí z důvodu dětských smrtelných chorob téměř 3 miliony dětí do 5 let věku. Záchrana 3 milionů dětí ročně znamená obrovský úspěch, který by nebyl možný bez podpory široké veřejnosti.

Společné úsilí je potřeba zdvojnásobit, protože 3 miliony zachráněných dětí tvoří polovinu všech dětí, kterých je potřeba očkováním imunizovat.

Jak se můžete do projektu zapojit?

Jednoduše nákupem „adopcí“ zhotovené panenky za částku 600 Kč, což je suma potřebná k očkování jednoho dítěte v rozvojových zemích proti šesti smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna). Panenku nemusí adoptovat pouze jednotlivci, ale i třídní či pracovní kolektivy, které se dohodnou, že chtějí pomoci.

Panenky k adopci nabízíme na oddělení pro dospělé čtenáře od 1. prosince.