dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Básníci nevymřou, o tom se můžeme přesvědčit díky vítězům okresního kola literární soutěže O poklad strýca Juráša. Na prvním místě třetí kategorie se umístil Štěpán Janetka, čtenář meziříčské knihovny se svou básní Báseň teenagera: Otec, matka, dítě = rodina.

Letošním tématem byla čísla a vše kolem nich, od „počítání oveček“, přes „nešťastnou třináctku“ či „Cestu letopočtem“ až po „Nejmoudřejší číslo“. Soutěžilo se ve třech kategoriích – poezie, próza a komiks. V posledně jmenované pak zvítězil Ondřej Mikuš ze ZŠ Žerotínova s komiksem o cestování časem pro záchranu zdevastovaného budoucího světa.

Společně s knihovnicí z meziříčského oddělení pro děti a mládež podnikli chlapci 3. dubna cestu na Vsetín, aby se zúčastnili vyhlášení okresního kola.  Kromě obdržení cen, shlédli i vtipné divadelní představení souboru Bublanina. Kluci si ceremonii náležitě užili a slíbili, že budou psát, v Ondřejově případě vytvářet komiksy, i nadále.

Do krajského kola pak postupují za Meziříčskou knihovnu i David Mácha, Filip Škarka, Pavel Kučera, Vít Orava  ze ZŠ Choryně a Natálie Hrdinová i Pavlína Dohnalová ze ZŠ Loučka.