dnes zavřeno  

Na jeden den v roce oživíme zajímavé místo ve Valmezu a v tiskneme mu netradiční tvář. Dáváme prostor lokálním hudebníkům, řemeslníkům i spolkům. Tak určitě přijďte spolu s hlavním pořadatelem Valaši v pohybu a dalšími se na vás těšíme!!

Jak to všechno začalo…

Bylo sobotní dopoledne, užívali jsme si víno na malém náměstíčku v Praze, kde probíhal tradiční trh s jídlem, vínem, výrobky, nechali se nahřívat sluncem a unášet na vlnách hudby.. A pak to přišlo – tohle chci uspořádat ve Valmezu. Trvalo to skoro rok a stalo se:)

Myšlenku jsem sdílela s Honzou Kopřivou – provozovatelem Tucana a Lukášem Zubrem – tucaním gastro kouzelníkem. Měli v hlavě něco podobného, takže realizační tým byl na světě. Zapojili jsme srdcaře kolem nás a vyšvihli sobotní program plný jógy v parku, běhu, pochutin místních dobrůtkáren, výrobků malých podnikatelů, hudby valmezáckých muzikantů a nevšedních zážitků – výroba sandálů, prohlídka kostelní věže, hodina swingu, klavírní koncert, Pecha Kucha.

Atmosféra byla geniální, počasí skvělé a ohlasy povzbuzující. Což byl hnací motor táhnout kárku dál (natahali jsme se dost, když jsme o půlnoci před akcí na dvoukoláku stěhovali stánky z náměstí do Stříbrné uličky:) Dorazilo okolo 1000 lidí. Hodně jsme se toho naučili:) Do nálady prvního ročníku můžete nakouknout v naší galerii – odkaz 2020 – V jiném světle Velké díky patří Milanovi Katovskému za pomoc s kárkou a krásnou grafiku, Lucii Redlové za ošéfování hudební stage, Petrovi Glírovi za uvedení konceptu Pecha Kucha (a taky tahání kárky:).

 

Druhý ročník – Včera, dnes a zítra

Nadšení z nového, které nás drželo nad vodou první rok trošku opadlo, tak jsme to vzali trošku víc strukturovaně:) Náš realizační tým se rozšířil o Pavla Krumpholze, Marka Baroše z KZ, Juru Baroše, Zdeňku Smahelovou a Verču Baďurovou z knihovny. Díky bohu za ně. Za novou lokalitu jsme zvolili uličku Nábřeží u kina a prostor pod zámkem Žerotínů.

Jakmile jsme nové místo odtajnili, lidé se chytali za hlavu – “Cože? Vždyť tam je to škaredé. Udělejte to zase ve Stříbrné uličce, tam to bylo super.” Jenže to jsme nemohli, protože naším záměrem je každý rok oživit jiné netypické místo ve Valmezu. Zachovali jsme koncept – hudební stage, kulturní stage, workshopy a okořenili zase něčím novým – u kina jsme udělali náplavku s relax zónou, převozník se na pramici vyřádil na Bečvě.

Návštěvníci si mohli zahrát na piano, vyrazit minci v raznici, udělat fotku v kroji ve fotokoutku. Večerní pohodičku dokreslily tanečnice z D-company, které vmíseny do davu ukázaly své ladné pohyby A jak to dopadlo? “Super lokalita. Snad to příští roku bude zase tady.” Nebude:)

 

Třetí ročník – Dotkni se hvězd

Tentokrát jsme začali plánovat chvíli po skončení předchozího. Za novou lokalitu jsme zvolili hvězdárnu a jsme moc rádi, že vedení tomu je nakloňeno. Objevili jsme krásný areál, který zaplníme opět hudbou, kulturou, aktivitami pro děti. Raritou letošního ročníku bude největší postel v ČR a … to prozradíme až později:) 

zdroj: https://zazitvalmezjinak.cz