dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  

V září jsme pro vás připravili tyto akce:

Balím, balíš, balíme
Jako každý rok, tak i letos připomínáme, že nabízíme obalení knih a sešitů pro žáky a studenty základních a středních škol. Vyhnete se tak běhání po papírnictvích a shánění atypických obalů na sešity a učebnice.  Obalujeme v čítárně (přízemí komunitního centra). Budeme se snažit na počkání, v případě velkého množství do druhého dne. Prostě se nějak domluvíme. Formát A5 – 10,- Kč, formát A4 a atypy – 15,- Kč. Můžeme také provést drobnou opravu učebnic – lepení listů, zpevnění vazby -10,- Kč.

Vzdělávání pro všechy. Odkaz J. A. Komenského
Výstava představuje životní osudy J. A. Komenského, seznamuje s Komenského přelomovým pedagogickým dílem a jeho dodnes moderními učebnicemi, filozofickým odkazem a reflexí Komenského v umění. Výstava obsahuje výběr stále platných myšlenek z díla Komenského. Autorem výstavy je Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. Komenského v Praze

Klub Malíček – do knihovny do malička
Rodičům na rodičovské dovolené a dětem do 3-4 let (předpokládáme, že ti starší už jsou ve školce) je určen klub Malíček.  S dětmi se můžete těšit na vzdělávací akce, neformální setkávání, povídání, čtení a hraní. Naše knihovna díky tomuto projektu otevřela cestu do knihovny těm nejmenším. Na této cestě jim ale musí být nápomocni rodiče. Cílem Malíčku je: podpořit rozvoj verbálních schopností dětí a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace, dovést rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte i jeho budoucnost, tj. přesvědčit je, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti od nejútlejšího věku, je věnovat jim svůj čas a strávit jej společně nad knihou (prohlížením, čtením, povídáním, zpíváním). Orientovat rodiče v nabídce kvalitní literatury pro děti. Těšíme se na vás.

LiStOVáNí: Rob Grant – Špeky
Humorný příběh autora Červeného trpaslíka vypráví o tom, jak těžký život mají tlusťoši. A a někdy i ti ostatní. Hrdiny jsou kuchař, který se už na sebe nemůže podívat, protože je nesmírně otylý a anorektička, která se na sebe nemůže podívat, protože si připadá odporně tlustá.
Není to příběh o tlustých lidech, je to pojednání o tom, jak moc je tohle téma ožehavé pro celou společnost. A pochopíte, že s sebou přináší i spoustu grantovského tučného humoru, budete se možná i popadat za břicho. Už také proto, že…“Existují tři druhy lží: lži, hnusné lži a statistiky!“

Valmezem bezpečně s Besipem
Obsah přednášky: nehodovost, hlavní příčiny dopravních nehod, zásady bezpečné jízdy, dopravní značení, revize bodového systému a chystané novinky. Přednášet bude  Zdeněk Patík, krajský koordinátor BESIPU a tiskový mluvčí Policie ČR por. Bc. Vladislav Malcharczik. Odměnou všem zúčastněným bude taška s reflexním prvkem, reflexní prvky, drobný upomínkový předmět a příp. tištěné brožury z oblasti Besipu.

Dělá ze mě hlupáka nebo ne? A jak to poznat.
Manipulace se bohužel staly běžnou součástí našeho života. V zaměstnání, obchodě, ale bohužel často i v rodině a mezi partnery.
Součástí života často přijímanou z nesmyslných důvodů, nejčastěji proto, že manipulovaný ani neví, že se vzdává svobodné vůle rozhodovat. A je pak jen bezmocnou loutkou v rukou bezcitného manipulátora, který ho zneužívá k plnění svých zájmů. Tak to pojďme změnit! Alespoň tak, že si manipulace ukážeme a pojmenujeme, ukážeme si slabosti manipulátorů. Pochopíme, proč manipulacím podléháme a jakou roli hrají naše emoce. Přednáška Dr. Jiřího Urbánka.