dnes otevřeno     8 - 11 h       8 - 11 h  

V září jsme pro vás připravili tyto akce:

Balím, balíš, balíme
Jako každý rok, tak i letos připomínáme, že nabízíme obalení knih a sešitů pro žáky a studenty základních a středních škol. Vyhnete se tak běhání po papírnictvích a shánění atypických obalů na sešity a učebnice.  Obalujeme v Krásenské radnici. Budeme se snažit na počkání, v případě velkého množství do druhého dne. Formát A5 – 10,- Kč, formát A4 a atypy – 15,- Kč. Můžeme také provést drobnou opravu učebnic – lepení listů, zpevnění vazby -10,- Kč.
Ani jehla múzu nezlomí…
Po celé září můžete ve vestibulu zhlédnout výstavu tvorby drogových klientů K-centra Klíč Vsetín (Agarta Vsetín).

Klub Malíček – do knihovny do malička
Rodičům na rodičovské dovolené a dětem do 3-4 let (předpokládáme, že ti starší už jsou ve školce) je určen klub Malíček. V září bude otevřen 6.9. od 9 do 11 hodin v dětském oddělení. S dětmi se můžete těšit na vzdělávací akce, neformální setkávání, povídání, čtení a hraní. Naše knihovna díky tomuto projektu otevřela cestu do knihovny těm nejmenším. Na této cestě jim ale musí být nápomocni rodiče. Cílem Malíčku je: podpořit rozvoj verbálních schopností dětí a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace, dovést rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte i jeho budoucnost, tj. přesvědčit je, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti od nejútlejšího věku, je věnovat jim svůj čas a strávit jej společně nad knihou (prohlížením, čtením, povídáním, zpíváním). Orientovat rodiče v nabídce kvalitní literatury pro děti. Těšíme se na vás. Těšíme se, že si neformálně popovídáme, že na to budeme mít klid, protože oddělení pro děti bude otevřeno jen a jen pro vás a vaše „Malíčky“ a „Malenky“.

Vietnam s vůní koriandru
Magda Radostová vám v rámci cestopisné besedy opět přiblíží tuto půvabnou zemi. Zeptali jsme se jí: Proč právě Vietnam? A její odpověď: „Zemi jsem navštívila už mnohokrát. Vyzkoušela jsem různé druhy dopravy, různá ubytování, okusila spoustu místních specialit. Mám tady hodně přátel, ráda se sem vracím. Pokouším se proniknout do tajů vietnamského jazyka i když to je vážně náročné. Prozradím vám, proč právě Vietnam by měl být tím místem, kam se vydat a proč je teď ten nejvhodnější čas jej objevit.“

Bazar vyřazených knih
Na konci září ukončíme i oblíbený bazar knih. Zůstalo zde ještě pár kousků a pokud si je neodnesete domů zdarma, budeme je muset odvézt do sběru a tam knihy nepatří. K mání jsou knihy pro děti i dospělé, naučná i beletrie, romány, detektivky, od každého něco.