dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Soutěž nazvanou „Literární soutěž Miroslava Kabely pro rok 2014“ vyhlásila již po šestnácté meziříčská radnice. Literární soutěž je určena obyvatelům Valašského Meziříčí a mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko a vyhlašuje se ve  dvou kategoriích. V kategorii A je odměněn první soutěžící částkou 2 222 Kč, druhý částkou 1 111 Kč a třetí částkou 555 Kč. V kategorii B první částkou 999 Kč, druhý částkou 666 Kč a třetí částkou 333 Kč. Mladí spisovatelé psali v kategorii A od 16 do 20 let na téma Tajemný příběh ze starého Meziříčí nebo Sůl nad zlato, voda nad coca-colu. V kategorii B od 13 do 15 let na téma Pohádka pro neposlušné rodiče či Malý detektivní příběh. Téma společné pro obě kategorie bylo Naše škola za 100 let.

V úterý 9. prosince byli v naší knihovně vyhlášení vítězové, kteří byli odměněni měšci s penězi a diplomy. V kategorii A se na 1. místě umístil Richard Boček, následoval Petr Hás a 3. místo patřilo Kristýně Pekárkové. V kategorii B obsadila první místo Miriam Maliňáková, druhé Veronika Tkáčová a třetí Martin Zuzaňák. Malou pozornost a Sborník vítězných prací si domů odneslo všech 39 zúčastněných soutěžících. Výhercům gratulujeme a všem přejeme mnoho dalších tvůrčích úspěchů! Sborník vítězných prací tohoto ročníku je ke stažení zde (uzpůsobený pro tisk brožury, pdf): Sbornik-2014

Za odměnu si pak mladí spisovatelé mohli vyzkoušet bubnování pod vedením Pavla Kužele Kubeši. Myslíme si, že se večer opravdu vydařil a omlouváme si obyvatelům sídliště Pod Oborou na ten rámus, který se nesl v podvečer z našich střešních oken.