dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Městská knihovna Valašské Meziříčí se v soutěži o nejlepší web knihoven v kategorii knihoven v obcích od 15 001 do 30 000 obyvatel umístila na krásném třetím místě za Masarykovou veřejnou knihovnou ve Vsetíně a Městskou knihovnou v Litvínově.

V kategorii za nejlepší bezbariérový web, tedy v přístupnosti pro handicapované, jsme se s naším webem umístili dokonce na děleném druhém místě.

Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP) zorganizoval pod záštitou Asociace krajů České republiky již šestnáctý ročník BIBLIOWEBu, soutěže o nejlepší webovou prezentaci knihovny. Ve dnech 18. 2. 2015 až 9. 3. 2015 zhodnotila odborná porota webové stránky 39 veřejných knihoven, které se přihlásily do letošního ročníku soutěže BIBLIOWEB. Testování přístupnosti stránek pro handicapované uživatele tradičně zajistil Mgr. Radek Pavlíček se svými spolupracovníky z TyfloCentra Brno, o.p.s.

 

Hodnotilo se hodnoceno devět kritérií:

Kvalita obsahu stránek, aktuálnost stránek, design stránek, možnosti komunikace stránek s uživatelem (dostupnost kontaktních údajů, jazykové verze webu, online služby, kontaktní formuláře, informační maily, sociální sítě, podpora RSS apod.), bonusová kategorie (přítomnost nadstandardních informací a funkcí – dotazníky, ankety, podpora responzivního designu a další), sympatie poroty (celkový dojem webové prezentace, netradiční nápady webových služeb),kvalita písemné koncepce webu, test reakce na dotazy, přístupnost stránek pro handicapované uživatele.

 

Toto umístění je pro nás výzva. Na jednu stranu je bezva, že máme kvalitní webovou prezentaci, na druhou stranu neusneme na vavřínech, protože víme, kde máme mezery. Během tohoto roku bychom chtěli web ještě více vyladit především pro uživatele mobilních zařízení jako jsou tablety a chytré telefony.