dnes zavřeno  

Nabídka z naší knihovny:

Povinná četba, e-knihy zdarma:

Učebnice, studium:

 • https://www.nns.cz/blog/
 • http://ucebnice.online/
 • Učebnice k Hejného metodě
 • Pracovní listy z nakladatelství Portál ke stažení zdarma
 • http://www.matyskova-matematika.cz/
 • Jak zvládnout výuku po uzavření škol: tipy na online aplikace
 • Interaktivní atlasy pro domácí studium zdarma
 • Včelka – Učíme se doma se včelkou! – Stávajícím i nově registrovaným uživatelům tedy nabízí možnost využití promo kódu: UCIMESEDOMA, kterým aktivujete bezplatné užívání včelky na dobu 6 týdnů!Potřebujete pomoci s aktivací promo kódu? Instrukce zde: https://blog.vcelka.cz/ucime-se-doma-se-vcelkou/
 • Nakladatelství Fraus – v souvislosti s opatřením vlády o uzavření všech škol se naše nakladatelství rozhodlo poskytnout všem žákům, učitelům i školám od středy 11. března 2020 do odvolání všechny elektronické učebnice pro základní a střední školy pro všechny žáky zdarma. Stejně tak poskytneme zdarma prostředí pro on-line komunikaci učitelů s žáky – vzdělávací portál Fred. Pro domácí procvičování rodičů s žáky je také plně k dispozici portál Škola s nadhledem, který je též zdarma. Více informací bude během dneška k dispozici na webu www.fraus.cz/ucenidoma. Stačí navštívit www.skolasnadhledem.cz/profil/prehled a vybrat si požadovaný stupeň a předmět.
 • NOVÁ ŠKOLA, s.r.o, nakladatelství učebnic – Vážení vyučující, vzhledem k uzavření škol bychom Vám rádi pomohli s výukou na dálku. Žáci mohou zdarma využívat přístup ke všem interaktivním učebnicím MIUč+, stačí, když se zaregistrují jako studenti na www.ucebnice-online.cz. Kteroukoli MIUč+ pak mohou zdarma používat 30 dní, pokud by uzavření škol trvalo déle, licence zdarma prodloužíme do 30. 6. 2020. Pro výuku matematiky v 1. až 5. ročníku jsou navíc k dispozici výuková videa na www.matyskova-matematika.cz obsahující výklad ke každému cvičení každé stránky učebnic – žáci tak mohou pracovat podle něj.
 • Akademie věd České republiky – pod hashtagem #veda_na_doma budeme společně s ústavy #AVČR po dobu nastalé hygienicko-epidemiologické situace pravidelně každý den publikovat příspěvek s tipem na domácí pokusy, časopisy, online výstavy i e-zdroje.
 • Pokusy na doma i do školy: http://www.ueb.cas.cz/cs/category/internet-site/pro-verejnost-novinare/pokusy-na-doma-i-do-skoly?fbclid=IwAR0yUQqaJMy5racWKkqClQAVM-27-FcwQcSA4dP2ATDiGFWRTRP6HwN5B-A
 • Microsoft pro školství – s aplikací Teams, která je pro školy v rámci online balíčku Office 365 dostupná zdarma, máte v rukou vše, co pro vzdálenou výuku potřebujete. A začít můžete klidně hned.Začněte využívat Microsoft Teams, mají vše, co potřebujete – komunikaci s celou třídou i jednotlivými žáky, sdílení dokumentů s různou úrovní oprávnění, vytváření, distribuce a opravování online testů, zadávání a vyhodnocování domácích úkolů nebo online hodiny s podporou videa, audia, sdílení obrazovky nebo prezentace s automatickým záznamem celé hodiny.  Návod na to jak začít najdete na aka.ms/prirucky nebo v záznamu Večerní univerzity na téma Microsoft Teams na adrese aka.ms/univerzita
 • Microsoft Minecraft – Education Edition je až do konce června pro všechny ZDARMA, stačí vyplnit tento formulář na adrese aka.ms/minecraftzdarma
 • Scio – procvičovací testy z českého jazyka a matematiky zdarma – pro žáky a rodiče naleznete přístup zde – https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp, pro školy přístup zde – https://www.sciodat.cz/. Testy jsou určeny pro žáky 3. až 9. tříd a zaberou 10 až 20 minut.
 • UčíTelka – Česká televize spouští od pondělí 16. března 2020 projekt nazvaný UčíTelka. Každý den čeká na programu ČT2 na žáky prvního stupně základních škol vyučování prostřednictvím televizní obrazovky. V úterý a ve čtvrtek pak pomůže v pořadu Škola doma na ČT1 s přípravou na přijímací zkoušky. Projekt UčíTelka vzniká s odbornou garancí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Česká televize jej spustí prozatím na dobu jednoho měsíce. 
 • ČT déčko – Nenudím se doma – Asi tě nenapadlo, že by někdy mohli zrušit školu. Ale co teď? Koukat z okna už tě nebaví? Pojď si něco pustit nebo si zahraj hru. Nemůžeš se vidět s kamarády? Zahraj si proti nim AZ kvíz na dálku. Řešení máme i na to, kdyby ti učení přeci jen chybělo… Témata – Chci něco vytvořit, Chci zapojit mozek, Chci se něco dozvědět, Chci se dívat na seriály, Chci si pustit pohádku, Chci si hrát.
 • ČTedu https://edu.ceskatelevize.cz/ – tisíce videí pro cyhtrou vědu i zábavu.
 • Geologické pokusy za katedrou – děti se nejvíce naučí, když si mohou vykládaný jev osahat nebo jej vidět na vlastní oči. Pro učitele jsme proto připravili návod, jak dětem ve škole přiblížit například vznik sopečné kaldery, rozpínání oceánského dna, pohyb natavených hornin v planetárním plášti a další. Ke stažení ve formátu PDF je také k dispozici infografika týkající se základních pojmů o sopkách. Více informací: Geologické pokusy za katedrou
 • MŠMT – na webu nadalku.msmt.cz naleznou učitelé a školy rozcestník online vzdělávacích nástrojů, aktuální informace, zkušenosti a stejně tak inspirace z oblasti vzdělávání na dálku.
 • Opičí matika – procvičuj si matiku nejen na přijímačky
 • Informatika pro život v 21. století – výukový program Informatika I mění způsob výuky a přináší atraktivní nástroj pro pedagogy, který umožňuje vyučovat informatiku zábavně a v souvislostech. 15 interaktivních prezentací, 100+ digitálních testů, 36 vyučovacích hodin pro 5. – 7. třídu ZŠ: https://www.edhance.eu/?fbclid=IwAR102NkB03GD5P_NERGpbIB4faBtBNOEuxVDazgfdblPMEnx97BH78Hun2E
 • Red Monster – Red Monster jsou moderní vzdělávací online kurzy pro základní a střední školy. Učení s příšerou Tě bude bavit.Vzhledem k uzavření škol jsme se rozhodli poskytovat kurzy naprostop všem zdarma. Naučte se doma to, co byste se učili ve škole. Jednotlivé kurzy obsahují kompletní učivo pro dané předměty a ročníky: https://redmonster.cz/?fbclid=IwAR3huEY6-9hPV_wCdzwesYO2RVy9lJj2x4lsVTIt3s8AhQ2ELyMZZC7uc2gKartografie Praha – interaktivní atlasy pro domácí vyýuku zdarma. V souvislosti s opatřením vlády o uzavření všech škol se naše nakladatelství ve spolupráci s Nakladatelstvím Fraus rozhodlo od středy 11. března 2020 až do odvolání poskytnout všem žákům, učitelům i školám všechny 3 interaktivní školní atlasy zdarma.
 • Lingea – nyní můžete mimořádně pro své domácí studium využívat licence Study balíčků zdarma. Najdete zde rozsáhlou gramatiku, konverzaci, mluvník či bohatý slovník slangu a to vše pro 6 hlavních jazyků.
 • Portál – Na našem e-shopu si v záložce Další informace u vybraných knih můžete stáhnout pracovní listy pro rozvoj grafomotoriky, kreslení, výslovnosti, čtení, počítání, atd. Seznam všech pracovních listů najdete zde.
 • Taktik – 56 interaktivních titulůzdarma. Pomáháme učitelům. Snažíme se zmírnit negativní dopad uzavření škol na plynulost a kvalitu výuky.
 • Vševěd – zábavné opakování  pro školáky.http://vseved.upol.cz/?fbclid=IwAR3RyGns29zgPGGBWDQiYYuhVQakS2XFkybP9hEpbTjjoWnZ06DR4VzlBYw
 • HistoryLabwebová aplikacepro práci s historickými prameny. S pomocí řady interaktivních nástrojů analyzují žáci v historické laboratoři krok po kroku dobové dokumenty, historické fotografie či zvukové záznamy.

Kino:

Online vysílané  bohoslužby:

Co si přečíst?

Další zajímavé weby pro děti (volnočasové aktivity, vzdělávání):

 

Ministerstvo zdravotnictví
Ministerstvo zdravotnictví spouští nové webové stránky ke koronaviru: https://koronavirus.mzcr.cz/
Aktuální informace naleznete také na: https://www.vlada.cz/