dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Podívejte se, co můžete zažít v knihovně v únoru. Od 2. února 2016 můžete ve vestibulu knihovny zhlédnout výstavu fotografií Pavla Hona. Autor představí fotografie svého rodného města pod názvem Olomouc historie a současnosti. Výstava potrvá do 29. února.

Blogerce Zuzaně Hubeňákové stačilo jen něco málo přes rok, aby si omotala čtenáře kolem prstu a stala se nejprve Objevem a pak i Blogerkou roku webu iDnes. Nyní vycházejí její humorné fejetony knižně a výbor obsahuje to nejlepší z jejích blogů a k tomu nášup nových a zatím nepublikovaných textů. Ve čtyřech semestrech životně důležitých věd se autorka s vtipem a nadsázkou sobě vlastní vyrovnává s tématy jako rodinná výchova, mezilidské vztahy, ale také nástrahy automobilismu nebo sex po dvou dětech. Na autorské čtení a besedu se spisovatelkou vás zveme v úterý 2. února v 18 hodin do čítárny. Připravte se na to, že vás bude od smíchu bolet břicho!

Každému, komu není lhostejná bezpečnost v dopravě, bude určena beseda s názvem Být viděn, která se uskuteční v úterý 9. února v 17 hodin v čítárně městské knihovny. Odborníci poradí, jak být viděn v dopravě. Krajský koordinátor BESIP Zdeněk Patík a policejní preventista Vladislav Malcharczik poradí dospělým, jak předejít rizikovému chování chodců, cyklistů a řidičů. Zaměří se na nejčastější příčiny dopravních nehod, zároveň připomenou novinky v zákonu o provozu na pozemních komunikacích. Zvláštní důraz budou klást na viditelnost účastníků provozu, zvláště na jejich vybavení reflexními prvky. Právě takový prvek, který zvýší jejich viditelnost, dostane každý posluchač na konci besedy jako dárek.

program na únor 2016 overlay