dnes zavřeno  

Přinášíme vám tipy na prázdniny. V knihovně si můžete na letní měsíce vypůjčit nejen tištěnou knihu, ale i e-knihy, audioknihy a deskové hry (více informací zde), děti se v průběhu prázdnin mohou zapojit do velké detektivní soutěže. Nechybí bazar knih a výstavy nejen ve vestibulu knihovny. Více uvnitř článku.

Prázdniny s komisařem Vrťapkou

Děti se mohou v knihovně zapojit do velké prázdninové pátrací soutěže s komisařem Vrťapkou.   Každý týden bude na oddělení pro děti připravena jedna záhada k vyřešení. Kdo správně rozlouskne všech 8 případů, postupuje na konci prázdnin do slosování o poukaz na nákup knih v hodnotě 500,- Kč. Všichni detektivové obdrží malou pozornost. Soutěž startuje 1. července 2015. Více informací zde.

Další prázdninové akce

I v knihovně připomeneme 600. výročí upálení Mistra Jana Husa. Na oddělení pro dospělé můžete v průběhu měsíce července zhlédnout výstavu literárních děl o jeho osobě i době 15. století. Během měsíce července bude pokračovat prodej vyřazených knih ve vestibulu knihovny. Knihy jsou neustále doplňovány. Ve vestibulu knihovny budou po oba prázdninové měsíce vystaveny fotografie Blanky Růžičkové. Výstava nese příznačný název Divy přírody.

 Senioři komunikují

 Městská knihovna Valašské Meziříčí byla vybrána správní radou Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových k realizaci bezplatného týdenního počítačového kurzu Senioři komunikují. Kurz proběhne v knihovně v dopoledních hodinách v týdnu od 7. do 11. září. Maximální počet účastníků je 10. Přihlásit se můžete do 20. srpna 2015 osobně na oddělení pro dospělé nebo na telefonu 571621589.

program na prázdniny overlay 2015