dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

výstavaKdyby tak žil nějaký člověk, který by posledních sto bouřlivých let v dějinách světa dokázal popsat, kdo by si to pamatoval! Představte si muže, který posledních sedmdesát let dennodenně píše deník. Představte si muže, který byl v Africe, když končil koloniální systém, který se setkal s prezidenty i lidojedy, s Gagarinem i Hillarym, muže, který psal Ruské vládě kritiku socialismu, a který si v osmašedesátém oficiálně stěžoval na vládních místech Ruska i Československa. Ten muž se jmenuje Miroslav Zikmund.
Městská knihovna Valašské Meziříčí připravila u příležitosti premiéry filmu Století Miroslava Zikmunda stejnojmennou výstavku cestopisů, které na základě svých cest zpracovali s kolegou Jiřím Hanzelkou.
Výstavka bude ke zhlédnutí na oddělení pro dospělé po celý říjen vždy v půjčovní době. Přijďte se podívat, v co mohou deníky vyústit, začíst se do příběhů z již zmizelého světa a zaposlouchat se do audiovyprávění Miroslava Zikmunda. A v říjnu také promítání filmu v kině Svět ve Valašském Meziříčí.