dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Naše knihovna se zapojila do projektu Digitální odysea, který připravuje Nadace Vodafone se Sdružením knihoven ČR a vybranými knihovnami. Jeho hlavním cílem je odstranit bariéry mezi generacemi a pomoci starším lidem k tomu, aby se technologie naučili správně a hlavně bezpečně používat. 

Digitální odysea je určena zájemcům ve věku od 65 let a starším. Kurz nazvaný příznačně Jak na chytrý telefon a tablet je určen skupině 5 až 12 účastníků. Jeho časový rozsah jsou čtyři hodiny, kdy se účastníci pod vedením proškoleného lektora seznámí se základními i pokročilými funkcemi svého chytrého zařízení. Senioři se naučí základnímu nastavení a ovládání telefonu či tabletu, ukážeme jim funkce jako fotografování či vyhledávání na internetu i sdílení fotografií se svými nejbližšími. 

Kurz proběhne ve středu 15. listopadu 2023 od 9 hodin. Zájemci si na seminář donesou dostatečně nabitý telefon nebo tablet. Kurz je zdarma. Vzhledem k omezené kapacitě je nutné se předem registrovat osobně v oddělení pro dospělé čtenáře, telefonicky na čísle 571 621 589 nebo prostřednictvím e-mailu na adrese stritesky@mekvalmez.cz. Kontaktní osoba: Tomáš Stříteský. V knihovně si mohou senioři taky vypůjčit tablet nebo chytrý telefon, případně využít individuálního poradenství. Více informací na výše uvedených kontaktech.

Digitální vzdělávání pro seniory Nadace Vodafone je součástí mezinárodního programu ve spolupráci s Nadacemi Vodafone v Irsku, Lucembursku, Nizozemí a Velké Británii. Hlavním cílem programu je vzdělávání seniorů v oblasti využívání mobilních technologií prostřednictvím řady interaktivních kurzů, které budou pro účastníky programu zdarma. Součástí programu je také digitální vzdělávací platforma, kterou mohou účastníci využívat pro další osvojení dovedností, případně připomenutí si již absolvovaných kurzů. Pro aktivní a registrované účastníky kurzů je navíc připravena i možnost využít zvýhodněných podmínek pro pořízení mobilního telefonu, či tabletu a datové tarifu. Vydejte se s námi na Digitální Odyseu a poznejte digitální svět/svět moderních technologií.