dnes zavřeno  

Besedy k programu „Šedesát a víc neznamená nic“ se uskuteční od září v malém sále komunitního centra.

Připraveny jsou přednášky a besedy, zaměřené na správný životní styl a kvalitu života po šedesátce.

Kde: Malý sál Komunitního centra Val. Meziříčí, Nábřeží 268 (budova knihovny a kina)                              

Kdy: v podnělí10:00 – 12:00 ve dnech:

9. září: Reflexní terapie – přednáší R. Dvořáková    

7. října: Jak se hýbat s artrózou – přednáší PhDr. J. Štětkář 

4. listopadu: Jak žít po ztrátě blízkého člověka – přednáší Mgr. J. Krupa

2. prosince: Jak se dobře oblékat v jakémkoliv věku

 

Pravidla programu „Šedesát a víc neznamená nic“ –  2019

 Přihlášení do programu:

vyplňte a podepište přihlášku v Městském informačním centru, Komenského 169 – Sýpka.  Po přihlášení a zaplacení účastnického poplatku 250,- Kč obdržíte účastnickou kartu s pokyny. Informace o programu jsou zveřejněny také na webové adrese: http://www.nspz.cz/60avic2019/

 Účast v programu:

1. Sportovní část: 4x během jednoho měsíce se zúčastníte některé z nabízených pohybových aktivit. Kartu si vždy nechte potvrdit instruktorem nebo v pokladně! Aktivity si vybíráte podle vlastního zájmu, je však nutné je střídat. Doporučujeme volit každý týden jednu aktivitu. Je také nutné respektovat uvedené dny a hodiny:

  1. Plavání: Kde: Krytý bazén. Kdy: každý všední den. Jak často: 1 hodina nejvíce 2x za měsíc.
  2. Posilovna: Kde: R-fitness, Palackého 594/1, v sousedství firmy Robe. Kdy: každé úterý a čtvrtek od 11:00 do 13:00. Instruktor bude zajištěn. Jak často: 1 hodina nejvíce 2x/měsíc.  
  3. Cvičení: Kde: TJ Sport pro všechny Val. Meziříčí, tělocvična ZŠ Křižná, cvičení pro vyšší věk. Kdy: pondělí nebo čtvrtek, 18:00 – 19:00. Jak často: nejvíce 2x/měsíc. 
  4. Turistika: Kde: Klub českých turistů, sraz na vycházky podle měsíčního plánu, který je dostupný na http://kctvm.wz.cz/ nebo na nástěnce Klubu českých turistů u autobusového nádraží. Kdy: podle plánu vycházek. Jak často: nejvíce 2x/měsíc. Jízdné na vlak nebo autobus si hradí účastníci sami.
  5. Jóga pro zdraví: Kde: tělocvična ve Středisku volného času Domeček. Kdy: ve středy 18. září, 2.,16. a 30. října, 13. a 27. listopadu a 11. prosince, vždy v 9:30 – 11:00 hod. Počet účastníků v jedné lekci je omezen na max. 16 osob. Na místě budou k zapůjčení karimatky pro cvičení. Na vybrané termíny se vždy předem  zapište na http://nspz.cz/60avic2019joga/ nebo v Informačním centru Sýpka.    
  6. Nordic Walking – severská chůze s holemi. Kdy: září – vycházka pro začátečníky s nácvikem správné techniky chůze, okruh kolem Bečvy (cca 5 km) spojený s ukázkami cvičení na workoutovém hřišti, sraz v 10:00 hod u odpočívadla u benzínové pumpy v Poličné. 9. října – z Tesáku na Sv. Hostýn (cca 8 km), sraz v 9:00 ve Valašském Meziříčí na autobusovém nádraží, doprava autobusem tam i zpět do VM bude zajištěna. 6. listopadu – z Rožnova na Jurkovičovu rozhledu a zpět (cca 6 km), sraz v 10:00 na autobusovém nádraží v Rožnově. NW hole pro zájemce zapůjčíme na místě.

2. Vzdělávací část: přednášky a besedy, zaměřené na správný životní styl a kvalitu života po šedesátce. Kde: Malý sál Komunitního centra Val. Meziříčí, Nábřeží 268 (budova knihovny a kina)                               Kdy: 10:00 – 12:00 ve dnech:

  1. září: Reflexní terapie – přednáší R. Dvořáková    
  2. října: Jak se hýbat s artrózou – přednáší PhDr. J. Štětkář 
  3. listopadu: Jak žít po ztrátě blízkého člověka – přednáší Mgr. J. Krupa
  4. prosince: Jak se dobře oblékat v jakémkoliv věku

Po skončení programu:

vyplněnou kartu odevzdejte do 10. ledna 2020 opět v Městském informačním centru. V lednu sdělíme termín Společenského večera pro účastníky programu, který bude spojen se slosováním účastnických karet.   

Radost z pohybu a zdraví Vám přejí Zdravé město Valašské Meziříčí a Národní síť podpory zdraví

Program „60 a víc neznamená nic“ je spolufinancován Městem Valašské Meziříčí a Zlínským krajem

 Upozornění:

Každý účastník programu musí znát svůj zdravotní stav. V případě pochybností se poraďte se svým lékařem, která z pohybových aktivit je pro vás vhodná! Intenzitu cvičení přizpůsobte aktuálnímu zdravotnímu stavu a kondici. Když při cvičení ucítíte některý z těchto příznaků: bolest na prsou nebo mezi lopatkami, dušnost, závrať, hučení v uších, nepravidelné bušení srdce, silnou bolest ve svalech nebo silnou únavu, přestaňte cvičit a odpočiňte si. Pokud potíže neustoupí nebo se opakují i při malé zátěži, vyhledejte lékaře.