dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Již po třinácté ožily v knihovně na jednu noc postavy z pohádkových knížek. Čmuchalové, Slídilové, Pátrači a Stopaři hledali během Noci s Andersenem meziříčské knihovně ukradenou Zlatou knihu pohádek. Pomáhal jim slavný pohádkový detektiv komisař Vrťapka. 36 dětí muselo nejprve pomocí důkazů v podobě sádrových odlitků stop, otisků prstů a vzkazu psaného tajným inkoustem vypátrat zloděje. Díky dopisu z knihovny ve Velkém Meziříčí a v něm přiložených fotografií bylo jasné, že Zlokrt loupil i v jejich knihovně, a že jde po zlatě. Proto se děti vydaly na taneční soutěž Stara Dance, kde byl hlavní cenou zlatý střevíček. Zde se staly porotci a bodovaly jednotlivé taneční páry. Zatím, co je v závěru učila tanečnice Dolores karnevalový tanec, byl střevíc odcizen a dětem nezbývalo, než na Zlokrta políčit léčku.

Z mnoha nápadů, jak jej nalákat, zvítězil ten se zlatými sušenkami, které by jej mohly přitahovat ze dvou důvodů. Jednak jsou zlaté a také jsou k snědku. Děti přichystaly zlatě zdobené sušenky a čekaly, zda si pro ně padouch přijde. Přišel a tak jej jednotlivá družstva sledovala setmělou budovou SVČ Domeček a muzeem strašidel. V cíli této stezky odvahy pomohly Vrťapkovi padoucha zatknout a předat spravedlnosti. A Zlatá kniha pohádek? Ta byla v pořádku předána paní knihovnici. Nocležníkům zavrtaným do spacáků mezi policemi knih pak četly před spaním knihovnice jak jinak než z knih o komisaři Vrťapkovi. Po probuzení děti napsaly pozdrav z knihovny svým nejbližším a plné zážitků odcházely v doprovodu svých rodičů.
Velké poděkování patří paní Věře Brabcové za zpřístupnění prostor v SVČ Domeček a dále Mlékárně Valašské Meziříčí za svačinku pro malé detektivy.

fotografie ke zhlédnutí zde