dnes zavřeno  

Den pro dětskou knihu

Letos proběhne v sobotu 1. prosince od 14 do 17 hodin. Čeká vás odpoledne plné zábavy. Vyhlásíme a odměníme nejlepší Lovce perel (nejpilnější dětské čtenáře), vyrobíme si hvězdu či stromeček z korálků, doporučíme vám nejlepší knihy pro děti nejen podle věku. Přivítáme paní spisovatelku Lenku Rožnovskou, která nám představí svou knihu Mobilmánie v pohádkové říši. Na závěr vám představíme formou scénického čtení knihu Shela Silversteina Jen jestli si nevymejšlíš.

Vánoce s krajkou

Po celý prosinec můžete ve vestibulu knihovny zhlédnout výstavu paličkované krajky Boženy Hambálkové.

Valašské Meziříčí

Beseda o vzniku knihy Valašské Meziříčí autorů Ladislava Baletky, Tomáše Baletky, Evy Čermákové a Zdeňka Pomkly se bude konat v úterý 4. prosince v 17 hodin v čítárně. S dataprojekcí.

Klub Malíček – do knihovny od malička

Rodičům na rodičovské dovolené a dětem do 3-4 let (předpokládáme, že ti starší už jsou ve školce) je určen klub Malíček. V listopadu bude otevřen 6.12. od 9 do 11 hodin v dětském oddělení. S dětmi se můžete těšit na vzdělávací akce, neformální setkávání, povídání, čtení a hraní. Naše knihovna díky tomuto projektu otevřela cestu do knihovny těm nejmenším. Na této cestě jim ale musí být nápomocni rodiče. Cílem Malíčku je: podpořit rozvoj verbálních schopností dětí a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace, dovést rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte i jeho budoucnost, tj. přesvědčit je, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti od nejútlejšího věku, je věnovat jim svůj čas a strávit jej společně nad knihou (prohlížením, čtením, povídáním, zpíváním).

Slavnostní vyhlášení výsledků Literární soutěže Miroslava Kabely

V podvečer 12. prosince vyhlásíme a odměníme výherce z řad žáků a studentů škol ve Valašském Meziříčí. Hosty večera budou Alena Mornštajnová, Petr Bazala, divadelní společnost HRACH.