dnes zavřeno  

V prosinci vás v knihovně čekají hned dvě výstavy. Ta první nese název Já vím, že se mi to jen zdálo. Vystavují Eliška Holmanová a Michaela Limberská. O tom, že se i výstava dá číst, se můžete přesvědčit v průběhu prosince ve vestibulu Krásenské radnice. Vernisáž výstavy proběhne v pátek 4. prosince v 16 hodin.

Druhou výstavou je výstava prací dětí z Mateřské školy Krhová a studentů místního gymnázia. Její název je Ozvěny Dne poezie. Vystaveny jsou ilustrace k příběhům a pohádkám Miloslava Baláše a Oldřicha Šuleře, které děti společně vytvořily. Výstavu můžete zhlédnout na dětském oddělení na ulici Zašovská po celý prosinec. Vernisáž výstavy proběhne v úterý 1. prosince v 16 hodin.

V čase Adventu se můžete v knihovně naladit na kouzelnou atmosféru Vánoc. V úterý 1. prosince v 18 hodin v knihovně přivítáme spisovatelku Janu Hochmannovou a grafika Jindřicha Oleše. Povídat si nad kávou a vánočním cukrovím budeme o nejen o knihách. Besedu zpříjemní vánoční koledy. Takže Šťastné a veselé…

Soutěž nazvanou „Literární soutěž Miroslava Kabely pro rok 2015“ vyhlásila již po sedmnácté meziříčská radnice. Literární soutěž je určena obyvatelům Valašského Meziříčí a mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko a vyhlašuje se ve dvou kategoriích. V každé kategorii mohly být odevzdány literární práce na 4 různá témata. Společným tématem všech soutěžících byl Můj život za dvacet let. Jak soutěž dopadla a kdo vyhrál měšce s penězi, kde nejvyšší částka je 2.222,- Kč, se můžete přijít podívat do čítárny knihovny v úterý 8. prosince v 18 hodin. Večer oživí interaktivní show ilustrátora a komika Adolfa Dudka.

Ve středu 16. prosince vyrážíme do ulic. Potkat nás můžete na městských vánočních trzích. Budeme prodávat vyřazené knihy, CD, DVD, videokazety, LP desky, čtenářské placky a dárkové poukazy k registraci do knihovny tip na dárek pod stromeček.

Na leden připravujeme:

5. ledna 2015 v 18 hodin – křest knihy Tomáše Nováka spolu s poutavým vyprávěním o putování Asií

7. ledna 2015 ve 14.30 hodin – knihovna vyráží do ulic – návštěva v Klubu seniorů ve Valašském Meziříčí            

26. ledna 2015 v 18 hodin – vyprávění o Indonésii a především o jedné indonéské svatbě

program na prosinec 2015 overley