dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

PROJEKT BYL UKONČEN K 31.12.2019. NYNÍ JIŽ KNIHOBUDKU NA VLAKOVÉM NÁDRAŽÍ NENAJDETE.

Ve vestibulu meziříčské knihovny stojí regál zvaný Knihotoč. Můžete si z něj knihu zdarma vzít, přečíst, vrátit, donést jinou. Po vzoru Městské knihovny v Mikulově jsme se rozhodli umístit takový regál i na veřejné prostranství. Od 5. dubna 2016 jsme se tak připojili k projektu Kniha do vlaku a k 37 knihovnám po celé České republice, které již projekt realizovaly.  Tento projekt je nekomerční, zaměřuje se na rozšíření čtenářství a vztahu ke knihám, bezplatné půjčování knih, případně časopisů. Chceme nabídnout nejen cestujícím železniční dopravou novou službu, která již funguje na právě některých nádražích v České republice.

Půjčení je zdarma, bez registrace, bez výpůjčních lhůt, bez průkazu a bez poplatků. Během otevírací doby odbavovací haly se knihy mohou půjčovat a vracet. Vrátit knihu je možné i na těch nádražích, kde funguje podobná služba. Pokud někdo chce do tohoto projektu, resp. do naší knihovničky vložit svou – již přečtenou a doma nevyužitou knihu (třeba i jako náhradu za knihu nevrácenou) , může tak samozřejmě učinit. Knihovnu budeme doplňovat průběžně, především vyřazenými knihami z naší knihovny a knihami, které nám nosí obyvatelé Valašského Meziříčí.

Pokud budeme v projektu úspěšní a budeme mít čím knihovnu doplňovat, chtěli bychom rozšířit tento projekt i na další veřejná prostranství. Zatím se nám jeví jako nejlepší možnost, připojit se k dalšímu projektu a to Knižní pohotovost, který na podobném principu funguje v nemocnicích v České republice.

Seznam měst, kde můžete vrátit knihu z projektu Kniha do vlaku:

1 Brodek u Přerova
2 Čáslav
3 Františkovy lázně
4 Frenštát pod Radhoštěm
5 Havlíčkův Brod
6 Chlumec nad Cidlinou
7 Jince u Příbramy
8 Kralupy nad Vltavou
9 Krnov
10 Kutná Hora
11 Litvínov
12 Mikulov
13 Most
14 Nové Město na Moravě
15 Nymburk
16 Ostrava-Vítkovice
17 Ostrava-Přívoz
18 Ostrava-Svinov
19 Pečky
20 Pelhřimov
21 Praha-Dejvice
22 Přerov
23 Příbram
24 Roztoky
25 Semily
26 Slaný
27 Strakonice
28 Tábor
29 Ústí nad Labem
30 Ústí nad Orlicí
31 Valtice
33 Veselí nad Moravou
34 Znojmo
35 Žatec
36 Česká Třebová
37 Letovice
38 Valašské Meziříčí