dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Nabídka knihovny na září je opravdu pestrá, vybere si každý. Od 1. září můžete ve vestibulu knihovny zhlédnout výstavu Marka Mikla – M.I.X.L. (1968) – DIGIaNALOGIE. Vystaveny budou v obrazy, tisky a koláže tvořené netradičními kombinovanými technikami. Člen sdružení Modicum spatium vitae (www.modicumspatium.cz), tvoří ze zájmu v domácích podmínkách vedle svého učitelského povolání, ve své tvorbě spojuje tradiční i netradiční techniky, materiály a postupy z klasické (analogové) oblasti a moderní digitální tvorby, svým postupům dává i názvy – digianalogie, sádroláže, flexolisy, epoxidové koláže, atp. v návaznosti na použité materiály – např. pastel, digitální úprava a kvalitní tisk, betonový tmel, sádrokartón a sádrový tmel. Vesměs se jedná o tématicky rozmanité práce, které propojují svět fantasie, barev a reálných životních okamžiků, dojmů či příběhů.

Od 1. září také obalujeme sešity a učebnice v rámci akce s názvem Balím, balíš, balíme. Obalujeme v budově na Masarykově ulici, na Zašovské a Zd. Fibicha. Obaly od 10,- Kč.

Letní Bazar vyřazených knih prodlužujeme do soboty 12. září. Knihy můžete zakoupit za sníženou cenu 2,- Kč za jeden kus. Bazar knih je ve vestibulu Krásenské radnice.

Ve středu 2. září vyhlásíme na dětském oddělení vítěze letní soutěže Prázdniny s komisařem Vrťapkou. Děti během léta luštily detektivní případy. Kdo rozlouskl všechny záhady, postoupil do závěrečného slosování o poukaz v hodnotě 500,- Kč na nákup knih. Odměňovat bude komisař Vrťapka osobně.

Senioři komunikují je název bezplatného počítačového kurzu Nadace manželů Klausových. Začne v pondělí 7. září 2015 v 9 hodin v čítárně Krásenské radnice. Bohužel kurz je již plně obsazen. Všichni ostatní mají možnost se zúčastnit kurzu Práce na počítači v říjnu v rámci Týdne knihoven. Chystáme jednodenní tříhodinový kurz a přednostně budeme zapisovat náhradníky z kurzu konaného v září. Více informací na webu knihovny po 15. září.

S Češkou, Zuzanou Helinsky, která žije ve Švédsku od roku 1969, si budeme v pondělí 14. září povídat o tom, jak se žije ve Švédsku – o tamních zvycích a tradicích, bydlení, životní úrovni a oslavách slunovratu.

program na září program na září švédsko

program na září koláž

Knihovna vyráží do ulic aneb Komisař Vrťapka a Bublinománie naší knihovny na Dnech města v sobotu 12. září v parku Kinských.

Bublinománie

sobota 12. září 2015 od 13 do 19 hodin

Bubliny kam se podíváš! Vstupte do světa fantazie, staňte se na chvíli superhrdiny a vytvořte si komiksovou bublinu s vlastním textem, nebo se proměňte v bublináře a vyčarujte obrovské bubliny. Mýdlová bublina praskne, ale tu z knihovny si zaručeně donesete domů. Zábavu si užijete také s pohádkovým pexesem, megapuzzlemi a scrabblem.

Komisař Vrťapka zasahuje

sobota 12. září 2015 v 16.15 hodin

Do Valmezu zavítá slovutný psí komisař Vrťapka spolu se svou kamarádkou reportérkou Hermínou. Z meziříčské knihovny se totiž ztratila Zlatá kniha pohádek. Pomůžete mu ji vypátrat? Nejlepší detektivy čeká odměna.