dnes zavřeno  

Další Malíček až 6. června v knihovně na Nábřeží 268. Těšíme se!

V České republice odstartoval v březnu 2018 mezinárodní projektu Bookstart, který úspěšně už řadu let probíhá v cca 20 zemích a 30 jazykových teritoriích světa. Česká varianta nese název S knížkou do života. A naše knihovna se k tomuto projektu ráda připojuje. Cílem je přesvědčit rodiče, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti, je trávit čas společně nad knihou – prohlížením, čtením, povídáním i zpíváním. A také jim poradit, jak na to.

Klub Malíček aneb do knihovny od malička

Rodičům na rodičovské dovolené a dětem od narození do 4 let (předpokládáme, že ti starší už jsou ve školce) je určen klub Malíček. Probíhá vždy první čtvrtek v měsíci od 9 do 11 hodin v dětském oddělení. S dětmi se můžete těšit na vzdělávací akce, neformální setkávání, povídání, čtení a hraní.

Naše knihovna díky tomuto projektu otevřela cestu do knihovny těm nejmenším. Na této cestě jim ale musí být nápomocni rodiče.

Cílem Malíčku je: podpořit rozvoj verbálních schopností dětí a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace, dovést rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte i jeho budoucnost, tj. přesvědčit je, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti od nejútlejšího věku, je věnovat jim svůj čas a strávit jej společně nad knihou (prohlížením, čtením, povídáním, zpíváním). Orientovat rodiče v nabídce kvalitní literatury pro děti.

Setkání bude o tom, co vám a vašim dětem můžeme v knihovně nabídnout – ukázka leporel, didaktických hraček a audioknih. Nebudou chybět říkanky, zpívanky a tvoření. Těšíme se na vás. Těšíme se, že si neformálně popovídáme, že na to budeme mít klid, protože oddělení pro děti bude otevřeno jen a jen pro vás a vaše „Malíčky“ a „Malenky“.