dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Přejeme vám krásné léto, spoustu nádherných zážitků a hodně odpočinku!

Prázdninová otevírací doba končí v neděli 3.9.2023. Od pondělí 4. 9. 2023 máme otevřeno opět do 18 hodin. V sobotu 2. 9. 2023 bude knihovna zavřená a my se na vás těšíme na akci Zažít Valmez jinak.

A přinášíme vám tipy na prázdniny. V knihovně si můžete na letní měsíce vypůjčit nejen tištěnou knihu, ale i e-knihy, audioknihy a deskové hry. 

E-knihy na dovolené nezaberou místo

Chystáte se na cesty a četba na léto vám zabere polovinu kufru? Máme pro vás řešení. Nemusíte se vzdát duševní potravy ani připlácet za zavazadla. Půjčte si e-knihu! Až tři elektronické knihy si můžete půjčit zdarma prostřednictvím webového katalogu knihovny na dobu tří týdnů. Po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní. Číst e-knihy můžete na tabletech a chytrých telefonech s Androidem i na zařízeních iPad a iPhone. Díky e-výpůjčce si klient může vypůjčit e-knihu přímo z domova a okamžitě začít číst. Další výhodou e-výpůjček je to, že čtenář má titul k dispozici okamžitě a nemusí čekat na tištěné vydání. V nabídce máme zatím na 1400 e-knih. Touto službou se otevíráme čtenářům na 24 hodin denně. Jak na e-výpůjčky vám poradí pracovníci oddělení pro dospělé, případně můžete mrknout zde: https://www.mekvalmez.cz/sluzby/e-knihy-a-ctecky-knih/. Pro využití služby je nutná registrace v knihovně. 

Deskové hry zpříjemní chvilky strávené s rodinou

Chcete se zasmát s rodinou či s přáteli vlastním nevědomostem nebo prožívat adrenalinové chvilky při předhánění protihráčů ve stolní hře? Společenské hry jsou klasickým prvkem zábavy, ať už trávíte dovolenou doma, na chatě, u vody. Desková hra je vždy jistotou kvalitně stráveného času plného zdravého soutěžení, smíchu i vzrušení. A tmelí kolektiv! Hry půjčujeme v oddělení pro děti.

S audioknihou tam, kde to s tištěnou či elektronickou nejde

Audiokniha je moderní alternativa ke čtení klasické papírové knihy či e-knihy. Je kompletně přečtena nebo převyprávěna známými osobnostmi především herci do formátu MP3. Hlavní výhodou audioknih je možnost poslechu v situacích, kdy čtení není možné, např. na cestách v autě, před spaním, při práci. V knihovně nabízíme audioknihy ze všech žánrů – pohádky, povídky, divadelní hry, detektivky. 

Nabídku e-knih, deskové a audioknih i spoustu dalšího najdete v našem online katalogu. Vstup do online katalogu.