dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  

Zveme Vás v sobotu 1. června 2019 ve 14 hodin na slavnostní otevření Komunitního centra Valašské Meziříčí, jehož součástí je i naše knihovna.

Doprovodný program:

od 14:15 – volné prohlídky zrekonstruovaných prostor městské knihovny a kina

od 14:15 (knihovna) – Studio Bez Kliky – historický knihtisk s replikou stroje počátku knihtisku, písařská dílna – scriptorium a dílna tiskařské práce

od 17:00 (malý sál) – Alena Mornštajnová – uvedení nové knihy Tiché roky (autogramiáda a prodej knih)

Provoz knihovny jako takový začne 3. června od 9. hodiny.

Adresa: Nábřeží 268 (budova komunitního centra, kde sídlíme spolu s kinem)

 

 

Komunitní centrum čeká slavnostní otevření

Nejen fanoušci pohyblivých obrázků mají důvod k radosti. V sobotu 1. června bude slavnostně otevřeno zrekonstruované Komunitní centrum. Jde o objekt valašskomeziříčského kina, kam se nově přestěhovala i městská knihovna. Součástí akce je kromě prohlídky nových prostor také autogramiáda spisovatelky Aleny Mornštajnové, která zde představí svou novou knihu Tiché roky.

Začátek slavnostního otevření je naplánován na 14:00. Lidé si budou moci prohlédnout nové prostory knihovny i kina. V kinosále se bude ve smyčce promítat koncert anglické kapely Rolling Stones. Umělecké Studio Bez Kliky si připravilo historický knihtisk, písařskou dílnu, scriptorium a dílnu tiskařské práce. Místní spisovatelka Alena Mornštajnová bude v malém sále od 17:00 podepisovat svou novou knihu Tiché roky. „Na otevření bych chtěla pozvat širokou veřejnost. Je to komunitní centrum, které má sloužit všem. Věřím, že pokud se neuvidíme v sobotu, lidé si sem najdou cestu později,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková.

Slavnostní otevření centra rovněž ukončí více než rok a půl trvající filmový půst. Kino zahajuje program v neděli 2. června. Diváci v se v průběhu dne mohou těšit na filmy Aladin (14:00), Rocketman (17:15) a Avengers: Endgame (19:45). „Pondělní a úterní promítání budou určena filmům, které Valašské Meziříčí kvůli rekonstrukci minuly,“ ubezpečil PR manažer Kulturního zařízení Ondřej Smolka.

„Provoz v plném rozsahu spouštíme hned v pondělí 3. června,“ hlásí i ředitelka Městské knihovny Zdeňka Smahlová. Čtenáři nemohli nové výpůjčky realizovat od 15. dubna, kdy knihovna začala vyklízet prostory bývalé krásenské radnice.

Rekonstrukce objektu a přilehlého okolí vyšla valašskomeziříčskou radnici na více než 80 milionů korun, náklady ve výši 18 milionů pokryla dotace. Jde tak o největší investiční akci za uplynulých deset let. S pracemi se začalo už z kraje loňského roku.

„Kromě již tolik potřebné rekonstrukce kinosálu se po léta nevyužívaná patra upravila pro potřeby knihovny a občanskou poradnu. Patra navíc propojil výtah, budova se tak stala lehce dostupnou také imobilním občanům. Součástí projektu byla i úprava nábřeží a parkoviště včetně komunikací navazujících na komunitní centrum. Vznikly také nové restaurační prostory,“ popsala investici Wojaczková.

zdroj: www.valasskemezirici.cz