dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Ve čtvrtek 18. dubna se v Městské knihovně ve Valašském Meziříčí odtajnily výsledky okresního kola literární soutěže O poklad strýca Juráša. Soutěže, která byla vyhlášena tradičně na podzim ve všech knihovnách okresu, se zúčastnilo na 200 dětí ve věku od 6 do 15 let. Jejich práce měly podobu prózy, poezie i komiksu a společné téma Cesty za dobrodružstvím.

121 nejlepších příspěvků se poměřovalo v okresním kole, aby se ukázalo kdo je nej… Děti jsou šikovné v celém okrese a mezi 35 oceněnými pracemi nalezneme nejen děti z Valašského Meziříčí, Vsetína a Rožnova p. R., ale také z Loučky, Zubří, Karolinky či Valašské Polanky. Z nejlepších prací jmenujme alespoň Země Fantazie, Valašský Tarzan, Kočky mají sem životů nebo Dobrodružství s kouzelnou knihou.

Všichni ocenění si kromě dárků odnesli z meziříčské knihovny také almanach vítězných prací.

Literárním dárkem pro oceněné se stala inscenace jedné z Duhových pohádek autorky Daniely Fischerové, kterou zpracovala umělecká vedoucí Bohumila Plesníková pro dětský soubor  ZUŠ A. Radoka ve Valašském Meziříčí.

Všem vítězům gratulujeme a držíme palce do krajského kola.

Poděkování za spolupráci patří Městskému úřadu ve Valašském Meziříčí a meziříčským firmám Kompakt, HS Computers a Reprotisk.

Že se děti za dobrodružstvím vydaly r