dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  

Do literární soutěže O poklad strýca Juráša přispělo v našem okrese na 300 dětí. Přes městská kola ti nejlepší poměřovali své práce v okresním kole. Ve čtvrtek byly 22. března v Městské knihovně ve Valašském Meziříčí vyhlášeny výsledky a oceněni autoři. Děti soutěžily ve čtyřech věkových kategoriích a v každé byly zvlášť hodnoceny příspěvky prozaické, básnické a komiksy. Téma znělo Já a můj hrdina.
Hrdinství může mít různé podoby a děti mnohé zachytily. Mladší autoři vyslali své hrdiny třeba dopadnout medvěda, zloděje, či jiné padouchy. Starší se zamýšleli nad hrdinstvím v běžném životě i v historii, a pokud vás zajímají pohnutky zloděje knih, otevřete komiks Pavlíny Hlouchové a vydejte se po stopách zmizelých knih. Do vítězných prací jsme se zaposlouchali v podání žákyň ZŠ Žerotínova, vy se můžete začíst do almanachu „Já a můj hrdina“, který vydala Meziříčská knihovna, a obsahuje všechny vítězné práce. Tištěný almanach je k vypůjčení v meziříčské knihovně, na webu knihovny najdete jeho elektronickou verzi.
Do krajského kola postupuje 14 prací ze vsetínských, 7 z valašskomeziříčských a 6 z rožnovských základních škol, dále 3 práce ze základní školy v Choryni, 2 z Vidče, 2 z Loučky a po jedné z Vigantic a ze Zubří. Jak budou děti úspěšné, se dozvíme na počátku června, kdy proběhne slavnostní vyhlášení v Knihovně Bedřicha Beneše Buchlovana v Uherském Hradišti. Držíme palce!

Seznam vítězů okresního kola

Almanach-okres 2018/2019