dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Porota složená z knihovníků a učitelů celého okresu Vsetín hodnotila literární práce k tématu Aby ze světa nevymizela radost. Nejčastěji se mladí autoři zamýšleli nad tím, jak to vypadá na šťastné planetě, nebo jaké je to někoho překvapit, vykouzlit mu úsměv na tváři. Někteří vzpomínali na své hezké zážitky, často spojené se zvířátky.

Práce soutěžící odevzdali už koncem listopadu, kdy byla vyhodnocena městská kola. Tím bylo nominováno 105 příspěvků do kola okresního. 36 nejlepších soutěžících bylo oceněno v úterý 5. dubna v naší knihovně a jejich práce postupují do krajského kola.

Za dvacet let trvání se do soutěže zapojily už tisíce dětí ze základních škol, u kterých pozorujeme rostoucí oblibu komiksů a fantasy literatury. Jak rozvinuly své nápady si všichni mohou přečíst ve sborníku, který Městská knihovna Valašské Meziříčí vydává a v elektronické podobě je zveřejněný na webu www.mekvalmez.cz.

Za region Valašskomeziříčsko-Kelečsko postupují do krajského kola:

Šimon Sázavský, Anežka Sedláčková , Tadeáš Zajíc (Branky), Gabriela Skýpalová, Samuel Žitník, Alžběta Žitníková  (Krhová), Viola Burdová (Choryně),  Šárka Lieblová, Emma Večeřová,  Tobiáš Zgabaj, Martina Kozáková, Veronika Straková, Tereza Trávníčková, Veronika Pospíšilová (Valašské Meziříčí), Sára Foltýnová (Loučka)

Mgr. Pavla Holmanová, oddělení pro děti a mládež

Celkové výsledky: Výsledková listina Juráš 2021/2022

Sborník: Sborník okres Juráš 2021/2022