dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže O poklad strýca Juráša dostalo letos novou podobu. Rožnovští knihovníci a knihovnice vybraná díla zdramatizovali a vy je můžete zhlédnout na YouTube rožnovské knihovny. Se všemi vítěznými pracemi se pak můžete seznámit v almanachu Lež jako věž, který je k zapůjčení v knihovně, nebo ke stažení zde.

Mladí autoři od 6 do 15 let z celého vsetínského okresu v letošním ročníku literární soutěže zpracovávali téma lež. Všímali si všech jejích podob – od neúprosné, bolestivé přes fámu, fake news či milosrdnou lež až po hravé vymýšlení ve stylu barona Prášila.

Do okresního kola postoupilo celkem 80 autorů v kategoriích próza, poezie a komiks, dále dělených podle věku, v celkem rovnoměrném početním zastoupení Vsetínska, Valašskomeziříčska a Rožnovska. Z Valašského Meziříčí získali nejvíce ocenění žáci za Základní školy Salvátor. Své ceny, ve kterých nechybí pěkné knihy, si autoři mohou vyzvednout v meziříčské knihovně v otevírací době výdejního okénka.

Všem zúčastněným děkujeme za jejich nápady a čas, který se rozhodli v této době věnovat vlastní tvorbě! Všechny oceněné práce postupují do krajského kola, které bude letos organizovat kroměřížská knihovna. Držíme palce.

Dramatizaci vybraných prací a vyhlášení výsledků najdete zde.

Z knihovny ve Valašském Meziříčí byli oceněni žáci:
Vojtěch Vinkler (MŠ, ZŠ a SŠ pro sluchově postižené VM)
Veronika Pospíšilová, Vojtěch Zavičák, Radim Pospíšil, Markéta Kubjátová, Matěj Komenda (ZŠ Salvátor)
Noemi Pavelková, Sára Foltýnová, Adéla Stříteská (ZŠ a MŠ v Loučce)
Zuzana Špůrková (ZŠ a MŠ Branky)