dnes otevřeno     8 - 11 h       8 - 11 h  

Již po patnácté ožily v knihovně na jednu noc postavy z pohádkových knížek. Děti zažily večer plný zábavy, soutěží a čtení. Letošní noc byla tematicky zaměřena na pohádky Hanse Christiana Andersena, vždyť jeho Malá mořská víla letos slaví 180 let a 40. výročí oslaví také filmová verze pohádky Karla Kachyni s Miroslavou Šafránkovou v hlavní roli.

Celkem 40 dětí putovalo se známým pohádkářem jeho příběhy, potkalo malou mořskou vílu, šilo císaři nové šaty a spalo na hrášku. Na hrášku taky klečely, ale jen chvilku. Nocležníkům zavrtaným do spacáků mezi policemi knih četly knihovnice další kouzelné příběhy z pera dánského spisovatele. Po probuzení děti napsaly pozdrav z knihovny svým nejbližším a plné zážitků odcházely v doprovodu svých rodičů.

Děti musíme tentokrát moc pochválit, byly hodné a jejich kostýmy neměly chybu. Měli jsme tu malé mořské víly, princezny, rybičku Nemo, Spongeboba, potápěče, pracovníka technických služeb respektive čističe mořského dna, spoustu pirátů a námořníků. Prostě noc se opravdu vydařila.

Poděkování patří paní Věře Brabcové ze SVČ Domeček za pomoc při organizaci a dále místní mlékárně za snídani v podobě jogurtů pro děti. A hlavní poděkování patří knihovníkům, protože jsou to výborní herci se smyslem pro humor. Myslíme, že děti si to opravdu užily. Knihovna je fajn!

Rodiče, CD s fotografiemi si můžete vyzvednout od pondělí 11.4. v dětských odděleních. Kdo si neobjednal, tak může ještě napsat na detske@mekvalmez.cz. Fotografií je víc než dost, toto je jen 1/4.

Fotografie ke zhlédnutí zde: foto z noci