dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  

V sobotu 30. listopadu 2019 jsme v knihovně uzavřeli již pátý ročník hry na podporu čtení Lovci perel. Po sečtení všech vyplněných soutěžních karet jsme zjistili, že 84 lovců dohromady vylovilo 686 perel z hlubin různých příběhů. Někteří lovili těžce a vylovili jen dvě, tři perličky. Oproti nim stojí pět superlovců. Superlovcem se stává pouze takový čtenář, který přečte a zodpoví otázky alespoň ze třiceti knih. Po rozdělení do pěti věkových kategorií bylo poukázkami k nákupu knih odměněno 11 nejlepších lovců perel. Mezi předškoláky byli nejlepšími lovci bratři Dubčákovi s 11 perlami. Nejmladším školákům kraluje Dominik Lev se 45 perlami. Mezi třeťáky a čtvrťáky je nejlepší čtenářkou Miriam Dřímalová s 52 perlami. Ještě o jednu perlu více vyčetla Kamila Achcenitová a stala se vítězkou v kategorii starších žáků. A představte si, že toto ještě nejsou všechny jejich přečtené knihy – ne každá knížka je perlorodkou, přesto je lovci čtou také, jen bez nároku na odměnu. Každý lovec, který zodpověděl správně otázky alespoň k 14 knihám, byl odměněn bezplatnou registrací do knihovny na příští rok.
Po vyhlášení výsledků následoval napjatě očekávaný obchůdek, ve kterém mohli lovci utratit peníze získané za zodpovězení nepovinných otázek k perlorodkám. V tu chvíli se knihovna proměnila v tržiště, na kterém se vybíralo a utrácelo jako o život. Není se čemu divit, když obchůdek je otevřený jen jeden týden v roce.
Na závěr odpoledne si děti vyrobily přáníčka ze získaných perliček a vyřazených knih a pohrály si s Nedokončenými pohádkami Gianni Rodariho.
Lov perel letos skončil, ale perel na stránkách knih zůstává mnoho nevyloveno. Začínáme od začátku a lovcem se může stát každé dítě… Tak, kdo do toho půjde s námi?