dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Lovci perel 2022 – 9. ročník hry na podporu čtenářství
V sobotu 10. prosince proběhlo v knihovně vyhlášení výsledků celoroční hry Lovci perel. Byl to již devátý ročník a se 159 účastníky se stal rekordním. Dohromady děti v rámci hry přečetly 1547 knih. 95 knihami do tohoto součtu přispěla Julie Hrbáčková a dalšími 90 knihami Hana Konečná!

Vítězové si domů odnesli vylovené perličky, poukázky na nákup knih a bezplatnou registraci do knihovny. Po vyhlášení se knihovnice proměnily v herce a předvedly čtenářům, jak také může vypadat knihovna. Byla to knihovna z příběhu Legenda o pistolnici Murphyové autora E. Colfera.

Po představení se otevřely brány obchůdku, na který se děti těšily celý rok. Jen v něm se totiž platí vyčtenými moriony – penězi, které lovci získali za zodpovězení nepovinných otázek k přečteným knihám. Jako mávnutím kouzelného proutku se knihovna proměnila v tržiště, kde se vybíralo, smlouvalo a přepočítávalo jako o život. Kdo obchůdek nestihnul dnes, může přijít v otevírací době až do 23. prosince. Neváhejte, další možnost nákupu bude až za rok.

Výsledky:

  • Starší žáci: Goldová Nikol 43, Masaříková Marie 41, Janíková Tereza 33.
  • Mladší žáci: Konečná Hana 90, Podzemný David 63, Novák Filip 62.
  • Nejmladší žáci: Hrbáčková Julie 95, Hlavicová Klára 44, Horáková Michaela 33.
  • Předškoláci: Siner Lara 67, Lipinská Anna 27, Cícha Jindřich 21.

více fotografií zde: https://eu.zonerama.com/KnihovnaValmez/Album/9268008