dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Přinášíme Vám nabídku naší knihovny na měsíc říjen, věříme, že si každý vybere…

Národní putovní výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o zvelebování opomíjených míst a objektů v sídlech a krajině. O proměnách chátrajících staveb v důstojné objekty s užitečnou náplní, o zkrášlených náměstích a návsích, nádražích, sakrálních stavbách. Přispívá k posílení osobního i národního sebevědomí a k šíření dobré pověsti naší země v zahraničí. V měsíci říjnu bude výstava věnovaná Zlínskému a Moravskoslezskému kraji k vidění ve vestibulu knihovny.

Od 1. října 2015 je vyhlášena literární soutěž pro děti O poklad strýca Juráša a ti starší mohou posílat práce v rámci Literární soutěže Miroslava Kabely.

Od 5. října startuje v České republice Týden knihoven a nabídka naší knihovny ve Valašském Meziříčí bude opravdu atraktivní. V tomto týdnu vyhlašujeme čtenářskou amnestii, což v praxi znamená prominutí poplatků za pozdní vrácení výpůjček.

Dětské oddělení se v tomto týdnu promění v tvořivou dílnu a hernu s prolézačkou, minitrampolínou, bunkry a skrýšemi. Přijďte si s dětmi do knihovny hrát, malovat, skládat a u šálku teplého kakaa povídat či číst. Každý den od 16. hodiny můžete na dětském oddělení poslouchat příběhy v podání známých herců. V pondělí 5. října to bude Ladislav Špaček s pohádkou Dědečku, vyprávěj (etiketa pro malé děti), v úterý 6. října vám bude číst František Filipovský příběh Bylo nás pět. Ve středu 7. října se s Jiřím Lábusem vypravíme do Bradavic za Harry Potterem a kamenem mudrců, no a v pátek 9. října budeme s Hurvínkem skloňovat kočku.

V úterý 6. října 2015 v 18 hodin v čítárně proběhne autorské čtení se spisovatelem Jiřím Hájíčkem, autorem knihy Rybí krev, za niž obdržel cenu Magnesia litera v roce 2013. Kniha Rybí krev je silným příběhem z malé vesnice o rodinné soudržnosti, touze po lásce a odpuštění, elektrárna Temelín a marný boj obyvatel proti ní se stávají kulisami pro dramatické mezilidské vztahy, příběhy obyčejných lidí v neobyčejné situaci.

V Týdnu knihoven nabízíme bezplatný dvoudenní dopolední kurz Práce na PC pro seniory-začátečníky ve dnech 6. a 8. října od 9 do 12 hodin v čítárně knihovny. Registrovat se můžete již teď na telefonu 571621589.

Zažijte knihovnu jinak aneb Týden končí, víkend začíná! – to je motto pro pátek 9. října 2015. Knihovna v Krásenské radnici pro vás bude otevřena od 9 do 24 hodin. V tento den otevřených dveří platí, co bylo včera zakázáno je dnes povoleno! Nahlédněte do zákulisí knihovny, zkuste si sami půjčit či obalit knihu. A co takhle zkusit zapsat knihu do počítače a určit její tematickou skupinu. V tento den registrujeme nové čtenáře zdarma.

Vyměňte si to s námi a pomozte s nákupem nových knih pro děti i dospělé. Přijďte v pátek 9. října do knihkupectví Nohavica na náměstí ve Valmezu a knihu, kterou v knihovně postrádáte nechte odložit pro knihovnu. Každý může „koupit“ jen jednu knihu v ceně maximálně 600,- Kč. My potom z vašeho „nákupu“ knihy, které v knihovně již máme, vyřadíme a zbytek nakoupíme. Nákupní seznam bude limitován částkou 30.000,- Kč.

V podvečerních hodinách se čítárna promění v herní zónu. Ticho čítárny narušíme pohybem, sportem, budete-li chtít i tancem. Hrát se budou deskové hry, kuželky, box. Sjíždět budeme divokou řeku. Zašívárna se promění v minikino s programem pro celou rodinu. Přijďte se do knihovny pobavit!

Kaleidoskop Jana Rejžka aneb Hudba, kterou na Radiožurnálu určitě neuslyšíte! Klubový pořad s hudebním kritikem s ukázkami domácí tvorby i průřez nejzajímavějšími zahraničními alby poslední doby a nejpestřejšími styly a žánry – v úterý 13. října 2015 v 18 hodin.

Ing. Pavel Krejčí – Jižní Indie – Knihovny palmových listů – beseda s člověkem, kterému se podařilo v roce 2010 poprvé přivést čteče palmových listů do Evropy, cestovatelem, terapeutem a zen tvůrcem. V pondělí 19. října v 18 hodin.

program na říjen overlay 2015