dnes otevřeno     8 - 11 h       8 - 11 h  
Ve středu 7. 6. 2023 v Zrcadlové kapli pražského Klementina vyvrcholil projekt Klubu dětských knihoven Kde končí svět. Podtitulem byly tentokrát Dobré zprávy a my pro vás jednu máme.
Mezi jedenáct rytířů z celé republiky, pasovaných do Řádu krásného slova se pročetla i Nikol Goldová že ZŠ Šafaříkova. Fandit jí z Valašského Meziříčí přijeli také Marie Masaříková (ZŠ Šafaříkova) a David Podzemný (ZŠ Křižná), kteří si účast na slavnostním ceremoniálu vysloužili skvělými výsledky v Lovcích perel.
Kromě dětí byli před zraky Albrechta z Valdštejna a jeho družiny pasování také spisovatel Robin Král, autor dlouhé řady knih zejména pro mladší děti, např. Usínací knížky nebo Literou oceněného Vynalézária, interpret Matouš Ruml, jehož hlas můžete znát např. z audioknih Hraničářův učeň a Prašina a knihovnice Marta Pešková Staníková, autorka mnoha inovací v knihovně ve Dvoře Králové.
Všichni jmenovaní slavnostně slíbili, že budou mít v úctě slovo, ochraňovat knížky, a statečně se bít za všechno dobré, co je v nich psáno.
Blahopřejeme!!!