dnes otevřeno     9 - 17 h  

Další Malíček až 6. června v knihovně na Nábřeží 268. Těšíme se!

V České republice odstartoval v březnu 2018 mezinárodní projektu Bookstart. Ten již úspěšně řadu let probíhá v cca 20 zemích a 30 jazykových teritoriích světa. Česká varianta nese název S knížkou do života. A naše knihovna se k tomuto projektu ráda připojila.

Klub Malíček aneb do knihovny od malička

Rodičům na rodičovské dovolené a dětem do 3-4 let (předpokládáme, že ti starší už jsou ve školce) je určen klub Malíček. Probíhat bude od 5. dubna 2018 vždy první čtvrtek v měsíci od 9 do 11 hodin v dětském oddělení. S dětmi se můžete těšit na vzdělávací akce, neformální setkávání, povídání, čtení a hraní.

Naše knihovna díky tomuto projektu otevřela cestu do knihovny těm nejmenším. Na této cestě jim ale musí být nápomocni rodiče.

Cílem Malíčku je podpořit rozvoj verbálních schopností dětí. Zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace Dovést rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte i jeho budoucnost. Přesvědčit je, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti od nejútlejšího věku, je věnovat jim svůj čas a strávit jej společně nad knihou. Prohlížením, čtením, povídáním i zpíváním. A také jim poradit, jak na to.

V klubu Malíček nechybí říkanky, zpívanky a tvoření. Těšíme se na vás. Těšíme se, že si neformálně popovídáme, že na to budeme mít klid, protože oddělení pro děti je během Malíčku otevřeno jen a jen pro vás a vaše „Malíčky“ a „Malenky“.

První klub Malíček proběhl 5. dubna 2018. Byl o tom, co vám a vašim dětem můžeme v knihovně nabídnout. Ukázka leporel, didaktických hraček a audioknih. I další setkání se ponesou v tomto duchu. Nejprve vám řekneme něco zajímavého, rozpohybujeme se s dětmi pomocí říkanek a pak vám necháme prostor na samostatné hraní a čtení.