dnes otevřeno     12 – 17 h  

V České republice odstartoval v březnu mezinárodní projektu Bookstart, který úspěšně už řadu let probíhá v cca 20 zemích a 30 jazykových teritoriích světa. Česká varianta nese název S knížkou do života. A naše knihovna se k tomuto projektu ráda připojuje. Cílem je přesvědčit rodiče, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti, je trávit čas společně nad knihou – prohlížením, čtením, povídáním i zpíváním. A také jim poradit, jak na to.

Klub Malíček aneb do knihovny od malička

Rodičům na rodičovské dovolené a dětem do 3-4 let (předpokládáme, že ti starší už jsou ve školce) je určen klub Malíček. Probíhat bude od 5. dubna 2018 vždy první čtvrtek v měsíci od 9 do 11 hodin v dětském oddělení. S dětmi se můžete těšit na vzdělávací akce, neformální setkávání, povídání, čtení a hraní.

Naše knihovna díky tomuto projektu otevřela cestu do knihovny těm nejmenším. Na této cestě jim ale musí být nápomocni rodiče.

Cílem Malíčku je: podpořit rozvoj verbálních schopností dětí a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace, dovést rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte i jeho budoucnost, tj. přesvědčit je, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti od nejútlejšího věku, je věnovat jim svůj čas a strávit jej společně nad knihou (prohlížením, čtením, povídáním, zpíváním). Orientovat rodiče v nabídce kvalitní literatury pro děti.

Setkání bude o tom, co vám a vašim dětem můžeme v knihovně nabídnout – ukázka leporel, didaktických hraček a audioknih. Nebudou chybět říkanky, zpívanky a tvoření. Těšíme se na vás. Těšíme se, že si neformálně popovídáme, že na to budeme mít klid, protože oddělení pro děti bude otevřeno jen a jen pro vás a vaše „Malíčky“ a „Malenky“.

První setkání, které proběhlo 5. dubna 2018, bylo o tom, co vám a vašim dětem můžeme v knihovně nabídnout – ukázka leporel, didaktických hraček a audioknih. I další setkání se ponesou v tomto duchu. Nejprve vám řekneme něco zajímavého, rozpohybujeme se s dětmi pomocí říkanek a pak vám necháme prostor na samostatné hraní a čtení.