dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Letos již 23. ročník Literární soutěže Miroslava Kabely vyhlásilo město Valašské Meziříčí ve spolupráci s místní knihovnou a kulturní komisí. Určena je pro mladé spisovatele a spisovatelky ve věku od 13 do 20 let.

Oblíbená soutěž cílí na děti a mládež z Valašského Meziříčí, mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko a studenty škol působících na území města. „Soutěžit se bude tradičně ve dvou kategoriích, a to mládež od 16 do 20 let a děti od 13 do 15 let. Na všechny čeká čtveřice společných témat, kterými jsou – Kdybych měl tři přání, Můj nejhorší trapas, Straší a Přežili jsme pandemii – ale na světě nás zůstalo jen pár,“ uvedla místostarostka Yvona Wojaczková s tím, že: „Jsem moc zvědavá, jak si mladí spisovatelé s tématy poradí. Věřím, že se můžeme opět těšit na skvělá díla. Autoři je mohou zasílat na e-mail aubrechtova@muvalmez.cz až do pondělí 15. listopadu.“ Hodnocení se opět zhostí odborná porota v čele se spisovatelkou Alenou Mornštajnovou, kterou doplní Alena Dobešová, Jana Černocká a Zdeňka Smahlová. Na tři nejlepší v obou kategoriích čeká zajímavá finanční odměna. Vyhlášení výsledků proběhne v prosinci v Městské knihovně Valašské Meziříčí.

zdroj: Město Valašské Meziříčí

PRAVIDLA:

Soutěže se může zúčastnit každý občan města Valašské Meziříčí a mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko nebo student školy ve Valašském Meziříčí.

Kategorie a) 16 až 20 let

Rozsah 2 – 3 strany dosud nezveřejněného textu.

Kategorie b) 13 až 15 let

Rozsah maximálně 1 strana dosud nezveřejněného textu.

 Společná témata pro obě kategorie:

    1. Kdybych měl/a tři přání…
    2. Můj nejhorší trapas
    3. Přežili jsme pandemii – ale na světě nás zůstalo jen pár…
    4. Straší… 

Podmínky soutěže:

  • Autor zašle text (1 strana A4 = 30 řádků velikost písma 12) v elektronické podobě ve formátu Word na adresu aubrechtova@muvalmez.cz
  • Vyplněný souhlas se zpracováním osobních údajů, který najdete na www.valmez.cz, sekce literární soutěž, pošlete na adresu aubrechtova@muvalmez.cz nebo poštou na adresu Městského úřadu

Uzávěrka soutěže je 15. listopadu 2021.

Odměněni budou tři nejlepší v každé kategorii. V kategorii a) první částkou 2 222 Kč, druhý částkou 1 111 Kč a třetí částkou 555 Kč. V kategorii b) první částkou 999 Kč, druhý částkou 666 Kč a třetí částkou 333 Kč. Vyhlašovatel si vyhrazuje právo některou z cen neudělit.

Vyhlášení výsledků proběhne v prosinci 2021 v malém sále Městské knihovny Valašské Meziříčí.

Autor dává souhlas se zveřejněním prací na webových stránkách města Valašské Meziříčí.

Souhlas se zpracováním OU – Literární soutěž 2021