dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Reflexy
Po celý listopad můžete ve vestibulu knihovny zhlédnout výstavu fotografií Josefa Knápka.

Klub Malíček – do knihovny od malička
Rodičům na rodičovské dovolené a dětem od narození do 4 let (předpokládáme, že ti starší už jsou ve školce) je určen klub Malíček. V listopadu bude otevřen 1.11. od 9 do 11 hodin v dětském oddělení. S dětmi se můžete těšit na vzdělávací akce, neformální setkávání, povídání, čtení a hraní.
Naše knihovna díky tomuto projektu otevřela cestu do knihovny těm nejmenším. Na této cestě jim ale musí být nápomocni rodiče.
Cílem Malíčku je: podpořit rozvoj verbálních schopností dětí a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace, dovést rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte i jeho budoucnost, tj. přesvědčit je, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti od nejútlejšího věku, je věnovat jim svůj čas a strávit jej společně nad knihou (prohlížením, čtením, povídáním, zpíváním).

100 let od vzniku společného státu Čechů a Slováků
U příležitosti oslav 100 let republiky proběhne ve čtvrtek 8. listopadu v 17 hodin v naší knihovně přednáška Jozefa Božika, předsedy Milana Rastislava Štefánika a primátora města Partizánske.

Matěj Ptaszek: Kolumbie
Matěj Ptaszek je první evropan, který strávil coby spisovatel, fotograf a bluesový hudebník více než dvacet měsíců v divokém kolumbijském departamentu Anioquia. Zatím co o víkendech hrával blues po Medellínských hospodách, tak v normálních dnech žil na poslední tradiční kovbojské vesnici celého hispánského světa v Concepcion, kde intenzivně pracoval na svých dvou cestopisných knihách. Jaké to je ocitnout se uprotřed nefalšovaného divokého západu a být akceptován drsnými horskými kovboji, kteří mezi sebe jen tak někoho nepřijmou? Jaké to je, když jste obklíčeni vojáky po útoku povstalců uprostřed partyzánské oblasti? Jaké pocity vás svírají, když se nacházíte na území neblaze proslulé gerily FARC mimo kontrolu vlády? Co se vám honí hlavou, když vám velitel super elitní policejní jednotky GOE zabavuje fotografie z návštěvy nejkontroverznějšího vrcholného politika země, nebo když v horách narazíte na nefalšovaného zlatokopa, který rýžuje zlato v řece jako z románu Jacka Londona? Na to vše se můžete zeptat dobrodruha Matěje Ptaszka.
Matěj Ptaszek o svém dobrodružství napsal dvě oblíbené cestopisné knihy. V úterý 13. listopadu se připravte na vzrušující besedu s dobrodruhem!

Pavel Rusek: Příběh Čecha, který chtěl hrát na skotské dudy
O cestě za svým snem, o umění hrát na tento netradiční hudebné nástroj – to bude tématem besedy v úterý 23. listopadu.

Petr Nazarov: Nový Zéland
Tři cesty a dva roky života na Novém Zélandu; magickou přírodu na třech největších ostrovech, maorskou kulturu i nejznámější a nejkrásnější túry Nového Zélandu, a spousta nevšedních zážitků to je jen stručná anotace přednášky, které proběhne v čítárně 27. listopadu a bude jako vždy doplněna videoprojekcí i možností zakoupení cestopisů.