dnes zavřeno  

Listopadové dny si v knihovně v Komunitním centru užijí všichni od nejmenších po největší. Připravili jsme řadu besed, přednášek, workshopů a navíc se v od listopadu do knihovny se svými besedami po letech vrací také Adra Klub zdraví.

V rámci cestopisných besed se podíváme do Maroka, Izraele, Barmy a Vietnamu a také do dětských domovů v Keni. Děti s rodiči či prarodiči mohou navštívit klub Malíček s tématem podzimu či se vydat po stopách ducha knihovny na strašidelnou stezku plnou úkolů a tvoření v rámci akce Strašidlení (startovné: 20 Kč).

I letos se zapojíme do festivalu Den poezie a ve spolupráci s Gymnáziem Fr. Palackého Valašské Meziříčí a Mateřskou školou Krhová jsme připravili literárně-výtvarný workshop pro veřejnost na téma Otevřete oči. Druhý workshop bude pro fandy ekologie a třídění odpadu. Vyrábět budeme s lektory organizace Kokoza vermikompostéry. Ti, kteří se na workshop zaregistrují na emailu vu3v@mekvalmez. cz nebo osobně v oddělení pro dospělé a uhradí částku 200 Kč, si odnesou nejen zbrusu nový vermikompostér, který společně vyrobíme, ale i spoustu kompostovacích tipů a osobně prověřených vychytávek.

V listopadu nebude v komunitním centru chybět ani přednáška se zdravotní tématikou. O hormonální jógové terapii bude přednášet Magda Semelová. Zajímavá bude také beseda Adra Klubu zdraví na téma Bezbariérovost našeho města, kdy bude diskutovat místostarostka Zdislava Odstrčilová se svými hosty. Filmová projekce dokumentu Roberta Sedláčka Tenkrát bude malým připomenutím událostí 17. listopadu 1989

Poslední listopadová sobota bude ve znamení Dne pro dětskou knihu. V tento den odměníme všechny děti, které se zúčastnili celoroční hry Lovci perel. Pro veřejnost je v rámci sobotního odpoledne připraveno skládání z papíru a hrátky s nedokončenými pohádkami.

Veškeré bližší informace o akcích v knihovně v Komunitním centru najdete v přiloženém plakátu či v kalendáři akcí.