dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  

V knihovně si můžete na letní měsíce vypůjčit nejen tištěnou knihu, ale i e-knihy, audioknihy a deskové hry, děti si v průběhu prázdnin mohou zahrát v oddělení pro děti deskové hry, připraveny jsou také hlavolamy a plastelína. Dětské oddělení je o prázdninách otevřeno ve středu a v pátek také dopoledne. V červenci (14.7.) k nám zavítá pan spisovatel Robert Fulghum, aby společně s projektem Listování představil svou novou knihu Poprask v sýrové uličce. Na představení, které pořádá naše knihovna, zbývají poslední volná místa. Jelikož je zájem veliký, tak se akce uskuteční v Kině Svět. Do konce července pokračuje ve vestibulu knihovny Bazar vyřazených knih, jeden kus prodáváme za 10.– Kč. V červenci můžete ve vestibulu knihovny shlédnout výstavu fotografií Libora Bureše „Čtenáři světa“, v srpnu vám pak představíme sérii fotografií Kateřiny Pavelkové s názvem „La Vida“.

E-knihy v kufru nezaberou místo
Chystáte se na cesty a četba na léto vám zabere polovinu kufru? Knihovna má pro vás řešení. Nemusíte se vzdát duševní potravy ani připlácet za zavazadla. Půjčte si e-knihu! Až tři elektronické knihy si můžete půjčit zdarma prostřednictvím webového katalogu knihovny na dobu tří týdnů. Po uplynutí této doby se e-kniha automaticky znepřístupní. Číst e-knihy můžete na tabletech a chytrých telefonech s Androidem i na zařízeních iPad a iPhone. Díky e-výpůjčce si klient může vypůjčit e-knihu přímo z domova a okamžitě začít číst. Další výhodou e-výpůjček je to, že čtenář má titul k dispozici okamžitě a nemusí čekat na tištěné vydání. V nabídce máme na 1400 e-knih. Touto službou se otevíráme čtenářům na 24 hodin denně. Jak na e-výpůjčky vám poradí pracovníci oddělení pro dospělé. Pro využití služby je nutná registrace v knihovně.

Deskové hry zpříjemní chvilky strávené s rodinou
Chcete se zasmát s rodinou či s přáteli vlastním nevědomostem nebo prožívat adrenalinové chvilky při předhánění protihráčů ve stolní hře? Společenské hry jsou klasickým prvkem zábavy, ať už trávíte dovolenou doma, na chatě, u vody. Desková hra je vždy jistotou kvalitně stráveného času plného zdravého soutěžení, smíchu i vzrušení. A tmelí kolektiv! Hry se půjčují na oddělení pro dospělé.

S audioknihou tam, kde to s tištěnou či elektronickou nejde
Audiokniha je moderní alternativa ke čtení klasické papírové knihy či e-knihy. Je kompletně přečtena nebo převyprávěna známými osobnostmi do formátu MP3. Hlavní výhodou audioknih je možnost poslechu v situacích, kdy čtení není možné, např. na cestách v autě, před spaním, při práci. V knihovně nabízíme audioknihy ze všech žánrů – pohádky, povídky, divadelní hry, detektivky.