dnes zavřeno  

Klára Smolíková: Spolkla mě knihovna

Výstava ke knize Kláry Smolíkové je instalována v oddělení pro děti na Zašovské ulici a potrvá do konce května. David by mohl číst neustále – při chůzi, v posteli, pod lavicí i na záchodě. Jenže do jeho přeplněné knihovny se už žádná další kniha nevejde. Když se pokusí silou nacpat do regálu ještě jednu útlou knížečku, knihovna se naštve a kluka spolkne i s kocourem Koniášem. Tím začne dobrodružná výprava do knižní historie. Dvojice navštíví knihovny šlechtické i klášterní, místa zarovnaná hliněnými destičkami i vzácnými papyry. Potkají knihovníky, učence a písaře, budou pomáhat s knihtiskem a hledat ztracený svitek. Držte jim palce, ať najdou způsob, jak knihovnu přesvědčit, aby je vyplivla zpět. Kniha obdržela cenu knihovníků Klubu dětských knihoven SKIP v rámci celostátní soutěže Dětský knihomol 2017 / Suk – čteme všichni.

Hana Pávková: Kreativní portrét

Co může vzniknout spojením krajinářské fotografie s fotografií portrétní? Uvidíte v měsíci květnu ve vestibulu knihovny. Hana Pávková je od roku 2014 členkou FOTOKLUBU BESEDA OTROKOVICE, fotografuje zrcadlovkou Canon -EOS 1100D.

Klub Malíček – do knihovny do malička

Rodičům na rodičovské dovolené a dětem do 3-4 let (předpokládáme, že ti starší už jsou ve školce) je určen klub Malíček. V květnu bude otevřeno 3. 5. od 9 do 11 hodin v dětském oddělení. S dětmi se můžete těšit na vzdělávací akce, neformální setkávání, povídání, čtení a hraní. Naše knihovna díky tomuto projektu otevřela cestu do knihovny těm nejmenším. Na této cestě jim ale musí být nápomocni rodiče. Cílem Malíčku je: podpořit rozvoj verbálních schopností dětí a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace, dovést rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte i jeho budoucnost, tj. přesvědčit je, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti od nejútlejšího věku, je věnovat jim svůj čas a strávit jej společně nad knihou (prohlížením, čtením, povídáním, zpíváním). Orientovat rodiče v nabídce kvalitní literatury pro děti. První setkání bude o tom, co vám a vašim dětem můžeme v knihovně nabídnout – ukázka leporel, didaktických hraček a audioknih. Těšíme se na vás. Těšíme se, že si neformálně popovídáme, že na to budeme mít klid, protože oddělení pro děti bude otevřeno jen a jen pro vás a vaše „Malíčky“ a „Malenky“. V červnu bude klub otevřen 7. června.

Tomáš Novák: Střední a Jižní Amerikou – 9. část: Uruguay a Brazílie – POSLEDNÍ ČÁST

Po sedmiměsíční pouti po Asii, která proběhla na přelomu roku 2011 – 2012 a napsal o ní svou první knihu (Neznámá pouť známou Asií, T. Novák, r. 2015), se Tomáš Novák vydal objevovat krásu dalšího jeho vysněného kontinentu – Jižní Ameriku. Se svou přítelkyní vyrazil začátkem roku 2016 do mexického Cancúnu, odkud započal svou roční cestu směrem na jih. Projel a navštívil 17 zemí a urazil přes 35 000 km převážně stopem. Okoupal se v Karibském moři i v Tichém a Atlantickém oceánu, zavítal na několik mayských a inckých ruin, překročil rovník na jižní polokouli, prošel se po pouštích a solných pláních, zabrouzdal do Amazonsk ého deštného pralesa, požvýkal koku, pokochal se výhledy z Andských velehor, navštívil Jezuitské misie, projel větrem bičovanou Patagonii, až dorazil do nejjižnějšího města světa s názvem Ushuaia. Celou cestu průběžně dokumentoval a psal na své stránky vtrampu.cz.