dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  

Ve čtvrtek 11. října vás  Michal Valoušek seznámí se světem programování a digitálních dovedností. Přijďte se přesvědčit, že programovat dnes může opravdu každý — dítě, rodič i senior.

S pomocí vizuálního programovacího jazyka Scratch zrealizujeme jednoduchou animaci, sadou barevných kódů vysvobodíme roboty Ozoboty z bludiště a zoufalým účastníkům bude umožněno odvysílat signál SOS prostřednictvím kapesního počítače micro:bit.

Kapacita akce: 15 osob, je důležité si rezervovat místo, proto svůj zájem potvrďte ve formuláři zde.

Pokud vlastníte notebook, vemte jej sebou.

Akce je součástí kampaně CodeWeek, která přibližuje programování veřejnosti. Ukazuje, že informatika pomáhá realizaci tvůrčích nápadů a inovací, což může využít každý, nejen úzká skupina odborníků. Školy, děti, mladí, rodiče, učitelé, programátoři i firmy přípravují v rámci Evropského týdne programování nejrůznější propagační a vzdělávací akce, kde ukazují, co vše lze programováním vytvořit. Nejčastější jsou otevřené programovací akce pro školní děti, děti s rodiči nebo středoškoláky.

Proč začít s programováním?

Programování je zábava!
Programování je tvůrčí! Lidé tvoří již od nepaměti: vyrábí keramiku, tesají do kamene, tisknou na papír a staví ze dřeva… Dnes tvoří také prostřednictvím programování.
Programování rozšiřuje obzory a možnosti! Můžete dělat mnohem víc, než digitální obsah pouze „konzumovat“. Programováním můžete realizovat své nápady a zpřístupňovat je milionům dalších lidí – ať už se jedná o internetové stránky, hru, appku pro telefon či řízení robota.
Hlubší chápání světa. Informační technologie nejsou izolovanou oblastí. Jejich vývoj a způsob použití ovlivňuje i fungování společnosti jako celku.
Programování rozvíjí informatické myšlení, schopnost řešit problémy, tvořivost, kritické a analytické myšlení a schopnost týmové práce.
90 % pracovních míst vyžaduje digitální dovednosti, mnohé z nich i různou míru automatizace a programování.

zdroj: https://codeweek.saferinternet.cz/

Odkaz na akci na stránkách Codeweek: https://codeweek.eu/view/164940/programovani-s-kocourem-scratchem