dnes zavřeno  
V České republice odstartoval v březnu mezinárodní projekt Bookstart, který úspěšně už řadu let probíhá v cca 20 zemích a 30 jazykových teritoriích světa. Česká varianta nese název S knížkou do života. A naše knihovna se k tomuto projektu připojila. Cílem je přesvědčit rodiče, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti, je trávit čas společně nad knihou – prohlížením, čtením, povídáním i zpíváním. A také jim poradit, jak na to. Projekt má dvě částí. Tou první je, že na městské akci Vítání občánků, obdrží rodiče právě narozených dětí od knihovny malý dárek (knížku říkanek, audioknihu, registrační poukaz do knihovny) spolu s pozvánkou do knihovny. Tou druhou je otevření klubu Malíček aneb do knihovny od malička, který je určený rodičům na rodičovské dovolené a dětem od narození do 4 let (předpokládáme, že ti starší už jsou ve školce). Probíhat bude vždy první čtvrtek v měsíci od 9 do 11 hodin v dětském oddělení na ulici Zašovská. Naše knihovna díky tomuto projektu otevřela cestu do knihovny těm nejmenším. Na této cestě jim ale musí být nápomocni rodiče.
 
Cílem Malíčku je podpořit rozvoj verbálních schopností dětí a zlepšit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace, dovést rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro rozvoj dítěte i jeho budoucnost, tj. přesvědčit je, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti od nejútlejšího věku, je věnovat jim svůj čas a strávit jej společně nad knihou (prohlížením, čtením, povídáním, zpíváním). Orientovat rodiče v nabídce kvalitní literatury pro děti.
 
První setkání, které proběhlo 5. dubna, bylo o tom, co vám a vašim dětem můžeme v knihovně nabídnout – ukázka leporel, didaktických hraček a audioknih. I další setkání se ponesou v tomto duchu. Nejprve vám řekneme něco zajímavého, rozpohybujeme se s dětmi pomocí říkanek a pak vám necháme prostor na samostatné hraní a čtení. Oddělení pro děti bude otevřeno jen a jen pro vás a vaše „Malíčky“ a „Malenky“.