dnes zavřeno  

Vítr lámal stromy, pršelo už druhý den. Hladina Rožnovské Bečvy ve Valašském Meziříčí byla po deváté hodině ranní na 285 centimetrech, k dosažení třetího stupně povodňové aktivity tak scházelo jen pět centimetrů. Pak ale začala hladina řeky opět klesat a kolem 14. hodiny už byla řeka opět jen v prvním stupni povodňové aktivity. Meziříčská muzejní noc mohla vypuknout. V naší knihovně letos v Hrabalovském duchu a jeho stovku jsme oslavili originálně.
Příchozí vítal výpravčí Hubička s razítkem, jehož otisk si nejodvážnější dívky odnášely na místě, které se veřejně neukazuje. Především děti zaujala stavba pivovarského komína, kdy za cihly posloužily vyřazené knihy. Bohužel knih nebylo tolik, aby komín dosáhl skrz střechu 🙂 . Vzkaz prostřednictvím skřivánků na niti zanechala většina návštěvníků. Věříme, že všichni, kteří si vylovili symbolickou perličku ze dna akvária, budou hledat perličky i mezi lidmi, kteří je obklopují.
Pro příchozí bylo připraveno občerstvení v podobě postřižinského piva, zabijačkových pochoutek paní sládkové a grilovaných specialit strýce Pepina.
Večer se vydařil a snad nikdo ze 120 nočních návštěvníků knihovny neonemocněl.
PS: ani hlasování neukázalo definitivně na větší oblibu kančího se zelím či se šípkovou omáčkou, takže spor může doutnat dál.