dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  

Soutěž nazvanou „Literární soutěž Miroslava Kabely pro rok 2014“ vyhlásila již po šestnácté meziříčská radnice. Literární soutěž je určena obyvatelům Valašského Meziříčí a mikroregionu Valašskomeziříčsko-Kelečsko a vyhlašuje se ve dvou kategoriích. V kategorii A je odměněn první soutěžící částkou 2 222 Kč, druhý částkou 1 111 Kč a třetí částkou 555 Kč. V kategorii B první částkou 999 Kč, druhý částkou 666 Kč a třetí částkou 333 Kč. Mladí spisovatelé psali v kategorii A od 16 do 20 let na téma Tajemný příběh ze starého Meziříčí nebo Sůl nad zlato, voda nad coca-colu. V kategorii B od 13 do 15 let na téma Pohádka pro neposlušné rodiče či Malý detektivní příběh. Téma společné pro obě kategorie bylo Naše škola za 100 let.
V úterý 9. prosince byli v naší knihovně vyhlášení vítězové, kteří byli odměněni měšci s penězi a diplomy. V kategorii A se na 1. místě umístil Richard Boček, následoval Petr Hás a 3. místo patřilo Kristýně Pekárkové. V kategorii B obsadila první místo Miriam Maliňáková, druhé Veronika Tkáčová a třetí Martin Zuzaňák. Malou pozornost a Sborník vítězných prací si domů odneslo všech 39 zúčastněných soutěžících. Výhercům gratulujeme a všem přejeme mnoho dalších tvůrčích úspěchů! Sborník vítězných prací tohoto ročníku je vystavený na webových stránkách knihovny www.mekvalmez.cz.
Za odměnu si pak mladí spisovatelé mohli vyzkoušet bubnování pod vedením Pavla Kužele Kubeši. Myslíme si, že se večer opravdu vydařil a omlouváme se obyvatelům sídliště Pod Oborou za ten rámus, který se nesl v podvečer z našich střešních oken. 🙂