dnes otevřeno     9 - 18 h       12 - 18 h  

Ještě před prázdninami jsme říkali, že máme v knihovně tři oddělení ve třech patrech. Nastal čas na změnu a věříme, že to bude změna k lepšímu.

Dnes jsme za přítomnosti generálního ředitele firmy CS Cabot Ing. Ladislava Štefana a Mgr. Marcely Janišové, a představitelů Města Valašského Meziříčí starosty Jiřího Částečky a místostarostky Mgr. Dagmar Lacinové slavnostně zahájili provoz nového výpůjčního centra.

Hudební oddělení jsme přičlenili k půjčovně pro dospělé čtenáře – přemístili jsme zvukové nosiče, literaturu o hudbě a umění i literaturu cizojazyčnou. Kromě toho, že si můžete půjčit vše na jednom místě, budou knihy i cédéčka dostupné namísto dosavadních 27 hodin týdně rovných 40 hodin. O prázdninách je sice provozní doba mírně zkrácena, ale v průběhu školního roku, bude veškerý knihovní fond dostupný kromě úterý a čtvrtka i v dopoledních hodinách a o sobotách.

Změny v knihovnickém provozu jsou velké, vy si nejdřív všimnete místnosti, která přibyla v prvním patře, ale velkou změnou prošel i výpůjční pult, který bylo potřeba celý vyměnit, abychom mohli provozovat obě oddělení společně. Za finanční podporu při rekonstrukci děkujeme firmě CS Cabot, která na ni přispěla částkou 20 tisíc korun.

Velký dík patří i pracovníkům knihovny, kteří namísto dovolené malovali, stěhovali knihy i regály, řadili knihovní fond. To vše takřka bez omezení provozu!

Věřím, že tyto změny uvítáte.

 

Vaše knihovna