dnes otevřeno     12 - 17 h       12 - 17 h  

Na letošní rok připadá 120. výročí narození oblíbeného spisovatele a ilustrátora dětských knih Josefa Lady, celý program byl tedy zaměřen na jeho pohádky.

 Zahájení se opět ujal Hans Christian Andersen, který vyzval všechny děti, aby vysvobodily z pekla hlavního hrdinu pohádky O statečné princezně – Honzíka Bártů. Na takovou obtížnou cestu potřebovaly mnoho pomocníků. Pro kocoura Mikeše si děti došly do cirkusového stanu, jenže v cirkuse onemocněla všechna zvířátka, tak děti s Mikešem musely zachránit situaci a nacvičit představení. Předvedly lvy, medvědy, opice i lipicány, vystoupili klauni, kouzelníci, artisté i živá zvířata. U Kmotry lišky a řezníka Špejlíka si děti opatřily úplatek pro Lucipera. Za získáním proutku z kouzelné vrby Směluchy se směle vypravily do začarovaného lesa – jinak Valašského muzea strašidel. Průvodkyní byla dětem odvážná princezna Máňa, která je dovedla až před samotného Lucipera, vykonala tři úkoly a Honzík byl vysvobozen.

 Jaká byla odměna? Pro princeznu Máňu půl Bártovy chalupy a ruka Honzíka k tomu. Pro děti tanec na zásnubním plese.

 Zazvonil zvonec a pohádky byl konec… Konec příběhu to sice byl, ale ještě jsme se nerozešli. Pro děti byly připraveny další Ladovy příběhy ke čtení na dobrou noc, kterou jedenkrát za rok mohou strávit v knihovně.